Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu 500 İtfaiye Alımı Başvuruları İçin Son Gün

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanlarını siz okuyucularımıza anlık olarak aktarıyoruz. Bu haberimizde siz okuyucularımıza başvuru süreci sona erecek olan ve lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği 500 itfaiye alım ilanının detaylarını aktarıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 25.06.2018, 00:07 12.02.2019, 20:16
Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu 500 İtfaiye Alımı Başvuruları İçin Son Gün

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere İtfaiye Eri alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu alım ilanına başvuru süreci 25 Haziran tarihi itibariyle sona eriyor. İlana başvuru detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

BAŞVURU KOŞULLARI

500 İtfaiye Eri alım ilanına başvuru yapacak adayların İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından ilan edilen başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. Başvuru şartlarını sağlamayan adayların yapacakları başvurularının geçersiz olacağı duyuruldu. 

Peki 500 İtfaiye Eri Alım İlanına Kimler Başvuru Yapabilir?

Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak. erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması, Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları (2/7/1988 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar), Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.

İlana başvuru yapacak adayların ayrıca 2016 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmaları talep ediliyor. 

KADRO DETAYLARI

Söz konusu alım ilanına başvuru yapacak adaylara yönelik yayımlanan başvuru kılavuzuna göre ilana farklı eğitim seviyelerinden mezun adaylar başvuru yapabilecek. İlana yapılacak başvuru detaylarında adaylardan talep edilen koşullar şu şekilde,

Ortaöğretim kurumlarından (lise veya dengi okul) mezun adaylar arasından 385 İtfaiye Eri, Ortaöğretim kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı ve Dallarının birinden mezun olan adaylar arasından 25 İtfaiye Eri, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak şartını sağlayan adaylar arasından da 75 İtfaiye Eri alımı yapılacak. 

Yukarıda yer alan kadro detaylarına göre ayrıca ilanda, Endüstri Mühendisliği, Endüstri Sistemleri Mühendisliği veya Endüstri ve Sistem Mühendisliği / İşletme Mühendisliği, İstatistik / Ekonometri lisans programından mezun olmak. Makine Mühendisliği/Makina Mühendisliği veya Makine ve İmalat Mühendisliği / Mekatronik Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Kimya ve Süreç Mühendisliği veya Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinden 3'er kişi alınacak. 

BAŞVURULAR İÇİN SON GÜN

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı 500 İtfaiye Eri alım ilanına başvuru yapacak adaylar, 25 Haziran mesai bitimine kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi Yenikapı Etkinlik Alanı Cerrahpaşa Mahallesi Kennedy Caddesi No: 46 Fatih İstanbul adresine başvurularını yapacaklardır. İlana başvurular şahsen yapılacaktır. 

Yorumlar (0)