Maliye Bakanlığı ve YTB KPSS'li ve KPSS Şartsız Memur Alımı Yapıyor

Maliye Bakanlığı ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, KPSS'li ve KPSS şartsız en az lise mezunu memur alımı yapıyor. İlan detayları haberimizde...

Kamu Personeli Alım İlanları 03.12.2017, 10:54 08.02.2019, 22:35
Maliye Bakanlığı ve YTB KPSS'li ve KPSS Şartsız Memur Alımı Yapıyor

Maliye Bakanlığı ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, KPSS'li ve KPSS şartsız en az lise mezunu memur alımı yapıyor. Kurumlar, personel alım ilanlarını, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımladı.

Maliye Bakanlığı, yayımladığı ilan ile Tekniker ve Teknisyen pozisyonlarında, 5 personel alımı yapacağını duyurdu. İlana başvuru yapacak adaylardan, ilgili KPSS puan türünden en az 70 almış olmaları isteniyor. İlana en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Başvurular, 15 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecek. 

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, sözleşmeli personel pozisyonunda 7 personel alımı yapacağını açıkladı. Başvuru yapacak adaylardan KPSS şartı istenmezken YDS puanına sahip olmaları isteniyor. İlana başvuru yapacak adayların, T.C. vatandaşı olmaları veya mavi kart sahibi olmaları gerekiyor.

Ayrıca 40 yaşını doldurmuş olan adayların başvuruları kabul edilmeyecek. Personel alım ilanına başvurular, 8 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecek.

Yorumlar (0)