MARKA Personel Alım İlanı Yayımlandı ! Ortalama 5 Bin 800 Lira İle 9 Bin 500 Lira Maaş Verilecek

MARKA Personel Alım İlanı Yayımlandı ! Ortalama 5 Bin 800 Lira İle 9 Bin 500 Lira Maaş Verilecek

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından Resmi Gazete'de bir ilan yayımlandı ve bu ilanda uzman ve iç denetçi alımı yapılacağı belirtildi. Uzman ve iç denetçi maaşları ise ortalama 5 bin 800 lira ile 9 bin 500 liradır.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ilanı yayımlandı. Bu ilanda uzman personel ve iç denetçi alımı yapılacağı belirtildi. İlana başvurular 26 Ekim'de başlayacak ve 2 Kasım'a kadar devam edecektir. Söz konusu ilanda şu ifadelere yer verildi:

"Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) 4 No’lu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; Bolu, Düzce, Kocaeli, Sakarya ve Yalova illerinde çalıştırılmak üzere; bölge ve ülkesinin kalkınmasına hizmet etmeye gönüllü, iletişime açık ve kendine güvenen, başarma azmine sahip, çevresindeki olaylara duyarlı, öğrenmeye ve kendisini yetiştirmeye açık, sorumluluk alabilen, yenilikçi, çözüm odaklı, analitik ve stratejik düşünme becerisine sahip, değişen çalışma şartlarına uyum sağlayabilen, insan ilişkileri, kendini ifade yeteneği ve iletişim becerileri güçlü, organizasyon ve yönetim becerisine sahip; 2 (iki) Uzman, 1 (bir) İç Denetçi alımı yapacaktır."

ARANAN ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu doğrultuda adaylarda aranan şartlar şöyle:

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmî ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

ç) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak,

d) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmişse muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

f) Olağanüstü Hal Kanun Hükmünde Kararnameler ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak veya olağanüstü hal döneminde alınan tedbirler nedeniyle görevlerine son verilmemiş olmak,

BAŞVURU DETAYLARI 

İlana başvurular 26 Ekim'de başlayacak ve 2 Kasım'a kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını sinavbasvuru.sanayi.gov.tr adresinde bulunan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı sınav başvuru bağlantısından gerçekleştireceklerdir. Başvurular, "Başvuru Formu" eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır.

MAAŞLARI

2020 yılı itibari ile iç denetçi maaşları en düşük 2 bin 750 lira en yüksek 8 bin 950 lira ortala 5 bin 850 lira oldu. Eski adıyla 666 sayılı kanun hükmünde kararname (KHK) veya benzeri herhangi bir sınırlama mevcut olmayıp kalkınma ajansı uzman yardımcısı maaşları 2020 yılı ilk yarısı itibariyle 7.500 TL seviyesindedir. Kalkınma ajansı uzman maaşları 2020 yılının ilk yarısında 9.500 TL seviyesinde olmuştu.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.