MEB, SGK ve TBMM KPSS Puan Esasına Göre 106 Memur Alımı Yapıyor

Devlete bağlı kurumları yayımladıkları ilanlar ile ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere memur alımlarına devam ediyorlar. Bu haberimizde devlete bağlı 3 kurum tarafından alım yapılacağı duyurulan ve başvuru süreci devam eden memur alım ilanlarını derledik. Söz konusu alım ilanlarında yer alan kadrolar, başvuru şartları ve diğer ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz.

MEB, SGK ve TBMM KPSS Puan Esasına Göre 106 Memur Alımı Yapıyor

Kamu kurumları, Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sayfası üzerinden yayımladıkları ilanlar ile memur alımlarına devam ediyorlar. 

Kamupersoneli.net olarak bu haberimizde, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan ve Kamu Personeli Seçme Sınavı puan esasına göre alım yapılacağı duyurulan memur alım ilanlarını derledik. İşte detaylar,

ALIM YAPAN KURUMLAR VE KADRO DETAYLARI

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımladığı personel alım ilanları ile memur alımı yapacağını açıklayan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığı çeşitli kadrolardan toplam 106 memur alımı yapacaklarını duyurdular. 

Söz konusu ilanlara göre bu üç kurum tarafından yapılacak memur alım ilanlarının kadro detayları şu şekilde,

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanı kadro detaylarına göre, kurum bünyesinde ilgili birimlerinde görevlendirilmek üzere 40 Stenograf Yardımcısı alımı yapılacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanı kadro detaylarına göre, bakanlık Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” uyarınca 16 Bilişim Personeli alımı yapacağını açıkladı. 

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayımlanan memur alım ilanı kadro detaylarına göre, kurumun daha sonra açıklanacak birimlerinde görevlendirmek üzere 50 Müfettiş Yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu kurumlar tarafından gerçekleştirilecek personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar, kamu kurumlarına memur alımlarında aranan genel başvuru koşullarının yanı sıra kurumlar ve unvanlara göre belirlenen özel şartları da taşımaları gerekiyor. 

Kamu kurumlarına memur alımlarında aranan genel personel alımı başvuru şartları arasında şu maddeler yer alıyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde yazılı nitelikleri haiz olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya tecilli olmak ve görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak.

Bu şartların dışında adaylar, unvanlara göre açıklanan eğitim seviyelerinden mezun olma şartını sağlamaları gerekiyor. Yukarıda yer alan ilanlar için belirlenen eğitim şartlarına aşağıda yer alan bağlantılar aracılığıyla öğrenebilirsiniz. 

Ayrıca söz konusu memur alımlarına başvurular için Kamu Personeli Seçme Sınavından istenilen düzeyde puan almış olmak şartı bulunuyor. Kurumlara göre belirlenen bu şart için TBMM Başkanlığı ve MEB en az 70 puan almış olmak şartı ararken SGK KPSS'den en az 80 almış adayların ilana başvuru yapabileceklerini duyurdu.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 05:22
YORUM EKLE