MEB TYP Kapsamında Temizlikçi ve Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile TYP kapsamında temizlikçi ve güvenlik görevlisi alımı yapıyor. Söz konusu alımlar için başvurular başladı. Konu hakkında detaylar haberimizde..

Kamu Personeli Alım İlanları 19.09.2018, 15:51 30.01.2019, 19:37
MEB TYP Kapsamında Temizlikçi ve Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuruları Başladı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı daha önce yaptığı bir duyuruda TYP kapsamında Milli Eğitim Bakanlığına 80 bin personel alımı yapılacağını ifade etmişti. Buna göre okulların temizliği, bakım ve onarımı için toplamda 60 bin kişi il müdürlüklerine aktarılacak. Bunun yanı sıra 20.000 ‘güvenli eğitim koordinasyon görevlisi de TYP üzerinden görevlendirilecektir.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde TYP aracılığı ile personel alımı için başvurular Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile alınmaya başlandı. Başvuru yapacak olan vatandaşlar ise başvurularını aşağıda paylaştığımız link üzerinden yapacaklardır. Ancak başvuruların yapılabilmesi için vatandaşların İŞKUR'a üye olmaları gerekmektedir. İŞKUR'da üyeliği olan vatandaşlar ise giriş yaparak başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

Milli Eğitim Bakanlığı TYP kapsamında personel alımı Ankara, Kırklareli, Düzce, Antalya, Sinop, Bilecik, Karaman, Malatya, Elazığ, Gaziantep, Bartın, Kocaeli, Balıkesir, Ardahan, Sivas, Mersin, Isparta, Kahramanmaraş illerinde gerçekleştirilecektir. 

ŞARTLARI SAĞLAYANLAR BAŞVURU YAPABİLİR

TYP kapsamında personel alımı için başvuru yapacak olan vatandaşların bazı şartları taşımaları gerekmektedir. Bu bağlamda vatandaşların öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekiyor. Bunun yanı sıra vatandaşların 18 yaşı doldurmuş veya daha büyük olmaları gerekirken emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmamaları, öğrenci olmamaları gerekmektedir. Ayrıca açıköğretim öğrencisi olan vatandaşların başvuru yapabilecekleri de belirtildi.

Vatandaşlar aşağıdaki link üzerinden 'ara' butonuna tıklayarak TYP ilanlarına ulaşacaklardır. Bunun yanı sıra adaylar İŞKUR'un resmi web adresine girdiklerine "Toplum Yararına Programlara (TYP) Başvurmak için tıklayınız." sekmesine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Yorumlar (4)
Halit 12 ay önce
Allah aşkına nasıl başvuruluyor buna
Mehmet ali 12 ay önce
Yasadigin şehirde alım varsa işkur müdürlüğüne gidip kaydını yaptırıyosun uygun görürlerse çağırıp başlatıyorlar
Erhan 12 ay önce
Alımlar geçiçi 9 aylığına çalıştırılıyo.yaz tatili başladımı son buluyo.
Doruk 12 ay önce
Geçici mi daimimi acaba onu bir açıklama getirir isiniz..