Merkez Bankası 2020 KPSS 50 puan ile 40 Personel alımı yapacak!

Merkez Bankası 2020 KPSS 50 puan ile 40 Personel alımı yapacak!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından 2020 KPSS 50 puan ile 40 personel alım ilanı yayımlandı. Merkez Bankası personel alım ilanına başvuru yapacak adayların ayrıca başvuruda teslim etmesi gereken belgeler açıklandı. Merkez Bankası personel alım ilanı detayları haberimizde...

2020 KPSS Önlisans 50 puan adayların başvuru yapacağı personel alım ilanı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayımlandı.

MERKEZ BANKASI 40 PERSONEL ALIMI YAPACAK

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayımlanan 40 personel alım ilanında, "14.12.2020 tarihi saat 17.30’a kadar Bankamız internet sitesi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr), aşağıdaki belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapılacaktır. Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır." denildi.

MERKEZ BANKASI TEKNİSYEN ALIMI BAŞVURUSU İÇİN İSTENEN BELGELER

Merkez Bankası personel alımı başvurusu için istenen belgeler şöyle:

Fotoğraf

Ortaöğretim mezuniyet belgesi 

Ön lisans mezuniyet belgesi

Sınav Sonuç Belgesi (KPSS Ön Lisans)

Askerlik belgesi (Erkek adaylar için)

Merkez Bankası 2020 KPSS 50 puan ile 40 Personel alımı yapacak!

MERKEZ BANKASI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Kamu haklarından yasaklı olmamak.

Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süre hüküm giymemek ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

Alım yapılacak kadronun gerektirdiği görevi devamlı olarak yapmasına engel olmayacak beden ve ruh sağlığına sahip olmak.

Başka bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak, böyle bir yükümlülüğü varsa bunu Bankada çalışarak yerine getirmesi hususunda izin almış ya da bundan doğacak borcu ödemeyi kabul etmiş olmak.

01.01.1989 ve daha sonra doğmuş olmak.

Askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak. (Erkek adaylar için)

Teknisyenlik görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak. (Başarılı olan adaylardan teknisyen olarak çalışmalarına engel bir rahatsızlıklarının bulunmadığını belirtir Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.)  Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.

2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) veya 2020 yılında yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) en az 50 KPSSP93 puanı almış olmak.

Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Matbaa Teknolojisi ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümlerinden mezun olmak ve sonrasında iki yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının aşağıdaki tabloda yer alan programlarında ön lisans eğitimini tamamlamış olmak.

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler