Merkez Bankası 5 Bin 400 TL Maaşla Memur Alımı Yapacak! Merkez Bankası Personel Alım İlanı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) İnsan Kaynakları tarafından yayımlanan duyuruda en az 5 bin 400 TL maaş imkanıyla memur alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan ilana başvurular 26 Ağustos- 3 Eylül 2019 tarihleri arasında alınacaktır. Peki Merkez Bankası personel alımı ilanı başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar...

Merkez Bankası 5 Bin 400 TL Maaşla Memur Alımı Yapacak! Merkez Bankası Personel Alım İlanı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) araştırmacı kadrosuna 5 bin 400 TL maaşla memur alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan ilanda yer alan başvuru şartlarına uygun olmayan adayların başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Araştırmacı kadrosuna 15 personel alınacağı bildirildi ve kadrolu olarak istihdam sağlanacağı duyuruldu. Çalışma yeri Ankara olarak duyuruldu. Merkez Bankası personel alımı hakkında tüm detaylar...

DETAY İÇİN TIKLAYIN

MERKEZ BANKASI MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) araştırmacı kadrosuna 5 bin 400 TL maaşla alacağı memur adaylardan talep edilen genel başvuru şartlarını şu şekilde açıkladı;

1- 1 Ocak 1989 ve sonrasında doğmuş olmak.

2- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

3- Kamu haklarından yasaklı olmamak.

4- Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süre hüküm giymemek ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat  karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

5- Alım yapılacak kadronun gerektirdiği görevi devamlı olarak yapmasına engel olmayacak beden ve ruh sağlığına sahip olmak.

6- Başka bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak, böyle bir yükümlülüğü varsa bunu Bankada çalışarak yerine getirmesi hususunda izin almış ya da bundan doğacak borcu ödemeyi kabul etmiş olmak. 

7- En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının; iktisat, ekonometri, maliye, işletme, işletme mühendisliği, finans, matematik, istatistik, endüstri mühendisliği bölümlerinde lisans eğitimini veya iktisat, finans, finansal matematik alanlarında yüksek lisans eğitimini tamamlamış olmak.

8- Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında bir defadan fazla elenmemiş olmak. 

9- Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 80 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test sınavından (TOEFL-iBT) en az 96 puan almış olmak.

9- Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan; Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) en az 85 KPSSP1 puanı veya Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavından (ALES) en az 85 sayısal puan veya GRE sınavından en az 158 sayısal puan veya GMAT sınavından en az 630 puan almış olmak.

10- KPSS, ALES, GRE ve GMAT puanlarına göre aşağıdaki ALES Sınavı Eşdeğerlik Tablosu esas alınarak yapılacak sıralama sonucunda ilk 150 aday (son adayla aynı puanı alan adaylar da dahil) yazılı meslek sınavına çağrılacaktır. 

MERKEZ BANKASI MEMUR ALIMI SINAV TARİHLERİ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayımlanan memur alımında sınav tarihleri şu şekiledir;

1- Yazılı Meslek Sınavı (7-8 Eylül 2019)

2- Kişilik ve Yetkinlik Testleri (17-18 Eylül 2019) 

3- Komisyon Mülakatı (24-26 Eylül 2019) 

Yorumlar (2)
Sınıf öğretmeni 2 ay önce
Kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz
Frenl 2 ay önce
Bankacılık mezunlarını perişan ettiniz