Merkez Bankasından Yeni İlan Yayımlandı ! Kamu Personeli Alınıyor

Merkez Bankası kendi kurumsal sitesi üzerinden bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Peki ilana kimler başvuru yapabilir? Genel şartlar neler? Başvurular nasıl yapılacak? İşte detaylar..

Merkez Bankasından Yeni İlan Yayımlandı ! Kamu Personeli Alınıyor

Merkez Bankası'nın resmi web adresi üzerinden bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda 50 uzman yardımcısı alımı yapılacağı ifade edildi. Ayrıca yayımlanan ilanda işe alınacak kişilerin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İdare Merkezinde görevlendirileceği ifade edildi.

Bunun yanı sıra yayımlanan ilanda "Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası; bağımsızlığı, güçlü örgüt yapısı, nitelikli kadrosu, teknolojik üstünlüğü ve etkili sonuçlar alma özelliği ile dünyanın önde gelen merkez bankaları arasında yer alma vizyonuyla faaliyetlerini yürütmektedir." ifadelerine yer verildi.

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu ilana başvurular 12 Ninsan'da başlayacak ve 22 Nisan'a kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını Merkez Bankasının resmi web adresi aracılığı ile (insankaynaklari.tcmb.gov.tr) web adresi üzerinden kılavuzda belirtilen belgelerin yüklenmesi bağlamında gerçekleştireceklerdir.

BAŞVURU ŞARTLARI

Tüm bunların yanı sıra ilana başvuru yapacak olan adayların bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Başvuru şartlarını taşımayan adayların başvurularının kabul edilmeyeceği ifade edildi. İşte başvuru şartları:

- 01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olmak.

- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları taşımak.

- En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının; iktisat, ekonometri, işletme, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, finans, finansal matematik, maliye, uluslararası ilişkiler, muhasebe, kamu yönetimi, çalışma ekonomisi, bankacılık, sigortacılık, aktüerya, istatistik, matematik, matematik mühendisliği, hukuk, insan kaynakları, bilgisayar ve öğretim teknolojileri eğitimi, psikoloji ve sosyoloji programlarında lisans ya da yüksek lisans eğitimini tamamlamış olmak.

- Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

- Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL iBT) sınavından en az 84 puan almış olmak.

- Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan; Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) en az 80 KPSSP1 puanı veya Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavından (ALES) en az 80 sayısal puan veya GRE sınavından en az 156 sayısal puan veya GMAT sınavından en az 585 puan almış olmak.

Yorumlar (0)