MHP'den o bölümden mezun olanlar hakkında personel alımı talebi!

MHP'den o bölümden mezun olanlar hakkında personel alımı talebi!

Uzun süredir atamaları gerçekleştirilmeyen Ziraat Mühendisleri ile ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin cevaplandırması için Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili Esin Kara tarafından soru önergesi hazırlandı. Soru önergesinde Bakan Pakdemirli'ye ziraat mühendisleri ile ilgili dikkat çeken sorular soruldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ziraat mühendisi alımı yapılmaması atama bekleyenleri bir hayli sıkıntıya düşürmüştü..

Atama ve personel alım ilanı bekleyen ziraat mühendislerinin sesini Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili Esin Kara duydu.

ZİRAAT MÜHENDİSLERİNİN İSTİHDAMI İÇİN SORU ÖNERGESİ HAZIRLANDI

MHP'li milletvekili Kara Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye soru önergesinde bulunarak Ziraat Mühendislerinin istihdam oranını gündeme getirdi.

MHP Konya Milletvekili Esin Kara gündeme dair sorunları meclise taşımaya devam ediyor. Tarım sektörünün Türkiye'de kalkınmanın mihenk taşlarından biri olduğunu ve ülkenin ekonomik gelişme sürecine farklı kanallardan katkı sağladığını ifade eden Esin Kara, "Sektör, istihdam sağlamakla birlikte ülke nüfusunun beslenmesi için gerekli gıda maddelerini üretmekte, sanayi sektörüne girdi sağlamakta, sanayi ürünleri için talep oluşturmakta, tarımsal ürünlerin ihracı yoluyla toplam ihracata katkıda bulunmakta ve ulusal gelirin önemli bir kısmını oluşturmaktadır" dedi.

ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ADINA BAKAN PAKDEMİRLİ'YE SORDU!

Ziraat Mühendislerinin önemine değinen Esin Kara, Ziraat Mühendislerinin tarımsal kalkınmanın uygulanması, geliştirilmesi ve teknik altyapının sağlamlaştırılması için tarımsal üretimde önemli bileşenlerden birini oluşturduğunu söyledi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye soru önergesinde bulunan Esin Kara, Ziraat Mühendislerinin yaşadığı istihdam sorununu masaya yatırdı. Esin Kara, soru önergesinde şu konuların üzerinde durdu: "Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde kaç adet Ziraat Mühendisi istihdam edilmektedir? 2020 yılında Bakanlık bünyesinde istihdam edilmesi planlanan Ziraat Mühendisi sayısı kaçtır? Açılan kadro sayısının belirlenmesinde üniversitelerden mezun olan Ziraat Mühendisi sayısı göz önünde bulundurulmakta mıdır?"

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler