Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 10 Bin 191 Sivil ve Askeri Memur Alımı Yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı bünyesine bağlı ilgili birimlerde görevlendirmek üzere sivil ve askeri memur alımı yapacağını ilan etmişti. Farklı eğitim seviyelerinden çeşitli pozisyonlarda alım yapılacağı açıklanan ilanlarda 10 binden fazla adayın bakanlık bünyesine istihdam edileceği duyuruldu. Peki alımlar hangi kadrolarda olacak? İlanlara kimler başvuru yapabilecek? Adaylar başvuru sürecinde nelere dikkat etmeli? Tüm bu soruların cevabını sizlere haberimizde aktarıyoruz.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 10 Bin 191 Sivil ve Askeri Memur Alımı Yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı, resmi internet sayfası üzerinden ve Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımladığı ilanlar ile personel alımı yapacağını duyurdu.

Söz konusu ilanlara başvuru süreci devam etmekte olup alım yapılacağı duyurulan sivil ve askeri personel alım ilanlarına dair detayları siz takipçilerimize aşağıda aktarıyoruz. 

İlanlarda yer alan kadrolar, alım yapılacak pozisyonlara başvuru koşulları ve diğer bilinmesi gereken ayrıntılar şu şekilde,

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI SİVİL VE ASKERİ PERSONEL ALIYOR

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan duyurular sivil ve askeri olmak üzere toplam 10 bin 191 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Ayrıca bu alımlara ek hukuk sınıfı subay alımı da yapılıyor. Ancak hukuk sınıfı subay alımlarında alınacak personel sayısına ilişkin bilgi verilmedi.

MSB 9 BİN 753 KADIN VE ERKEK SUBAY ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesine kadın ve erkek subay alımı yapılacağını açıkladı.

Alım yapılacak kadro detaylarına göre, Hava Kuvvetleri Komutanlığı 341 subay ve 1899 astsubay, Özel Kuvvetler Komutanlığı 300 subay ve 600 astsubay, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na 2427 subay ve 2657 astsubay ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 693 subay ve 836 astsubay alımı yapacak. 

İlana göre, başvuru şartını sağlayan adaylar başvurularını 15 Şubat tarihine kadar, elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) yapacaklardır.

Milli Savunma Bakanlığı kadın ve erkek subay alım ilanında yer alan başvuru koşullarını ve ilana dair tüm detayları görüntülemek için TIKLAYINIZ

MSB 376 SİVİL MEMUR ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığı, geçtiğimiz Aralık ayının sonunda bir ilan yayımlamış ve farklı şehirlerde yer alan bakanlık birimlerine lise, önlisans ve lisans mezunu personel alımı yapılacağını duyurmuştu.

Kamu Personeli Seçme Sınavı puan esasına göre yapılacak alımlarda ilana başvuruda bulunacak adayların tercihte bulunabileceği çeşitli kadrolar olduğu açıklanmıştı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan metninde, Memur, Resepsiyon Görevlisi, Teknisyen, Mühendis, İstatistikçi, VHKİ, Memur, Güvenlik Görevlisi, Eczacı Hukuk Uzmanı, Adisyon Görevlisi, Bahçıvan, Kaloriferci, Marangoz, Mal Sorumlusu kadroları başta olmak üzere çok sayıda kadro yer almıştı.

İlana başvuru süreci devam etmekte olup son başvuru tarihi 12 Şubat olarak duyuruldu. İlana başvurular ise bakanlığı internet sayfası üzerinden yapılacak.

İlan ile ilgili diğer detaylar için TIKLAYINIZ

MSB NATO POL TESİSLERİ 42 PERSONEL ALIYOR

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Akaryakıt İkmal Ve Nato Pol Tesisleri İşletme Başkanlığı yayımladığı ilan metninde ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere en az lise mezunu personel alımı yapacağını duyurdu. 

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla adaylara duyurulan ilanda, 3 farklı kadroda toplam 42 personel istihdam edileceği açıklandı. İlanda yer alan kadrolar arasında  Şoför, Teknisyen, Kalifiye İşçi pozisyonları yer aldı. 

İlana başvuru yapacak adayların KPSS'den en az 60 puan almış olmaları ve Tehlikeli ve çok tehlikeli işler yönetmeliği kapsamına giren işlerde ve vardiyalı işlerde çalışmasında engeli bulunmamak şartları yer aldı. 

MSB Nato Pol Tesisleri tarafından yayımlanan ilana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 2 Şubat tarihine kadar Türkiye İş Kurumu üzerinden yapacaklar. 

MSB HUKU SINIFI SUBAY ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığı yayımladığı bir ilan ile hukuk sınıfı subay alımı yapacağını duyurdu. İlan metnine göre, hukuk fakültelerini bitiren ve kılavuzun müteakip bölümlerinde açıklanan şartları sağlayan kadın ve erkek adaylar arasından Hukuk Subayı istihdam edileceği açıklandı. 

Söz konusu hukuk sınıfı subay alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 9 Şubat tarihine kadar yapacakladır. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 05:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan tuna
Serkan tuna - 11 ay Önce

23-12-1975 dogumluyum 8-yıl şehirler arası tecrübem var src-piskoteknik-dijital ehliyet(d)
mezuniyet Orta-1terk iş istiyorum