07 Kasım 2020 Cumartesi 15:49
Önlisans ve lisans mezunu zabıta memuru alımı yapılacak!

Ankara Mamak Belediyesi zabıta alımı için yeni bir iş ilanı yayınladı. İlana göre Mamak Belediyesi önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden zabıta memuru alımı yapacak. Belediye kadrosunda bay-bayan toplamda 50 zabıta memuru alınacak olup başvuruda bulunmak isteyen adayların, aşağıda belirtilen evraklarını 30/11/2020 - 04/12/2020 tarihleri arasında saat 17:00’a kadar Mamak Belediyesi Hidayet TÜRKOĞLU Kapalı Spor Salonu Durali Alıç Mah. 991. Sokak Mamak/ANKARA adresine teslim etmeleri gerekmektedir.

ZABITA ALIMI İÇİN KPSS ŞARTI

Zabıta alımı için adaylardan KPSS şartı istenmektedir. Lisans mezunu adaylar KPSSP3, önlisans mezunu adayların ise KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Ayrıca adayların en B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmaları gerekmektedir. Mamak Belediyesinin memur alımına ilişkin yayınladığı ilan detaylarında şu bilgilere yer verildi.

MAMAK BELEDİYESİ ZABITA ALIM İLANI

Mamak Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır.

ZABITA MEMURU ALIMI İÇİN İSTENİLEN ÖZEL ŞARTLAR

Mamak Belediyesi tarafından zabıta memuru alımı için adaylardan istediği özel şartlar şunlardır;

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg.dan fazla fark olmamak.

Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

13/10/1983 Tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER:

1. Başvuru Formu Kurumumuzdan veya Belediyemizin internet sayfasından (http://www.mamak.bel.tr/) temin edeceklerdir.

2. Nüfus cüzdanının aslı veya fotokopisi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

3. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı. (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

4. Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı. (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

5. KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,

6. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

7. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

8. Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

9. Son altı ay içerisinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)

Resmi ilanı görüntüleyerek diğer detayları görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.