Orman Genel Müdürlüğü En Az 50 KPSS İle Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

Orman Genel Müdürlüğü yayımladığı bir ilan ile kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. Kurum tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanında yer alan kadro detayları ve ilana dair başvuru koşullarını siz okuyucularımıza aktarıyoruz.

Orman Genel Müdürlüğü En Az 50 KPSS İle Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında görevlendirmek üzere kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanan ilana göre iki farklı pozisyonda yapılacak alımlar KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak. 

İlan metninde yer alan kadrolar ve kadrolara dair başvuru koşullarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

KADRO DETAYLARI

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında görevlendirmek üzere 22 adet Orman Muhafaza Memuru alımı yapacak. Kurum yayımladığı ilanında ayrıca 50 adet mühendis (orman mühendisi) alımı yapacağını ilan etti. 

İLANLARA BAŞVURU KOŞULLARI

OGM tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların kurum tarafından belirlenen ve sizlere aşağıda aktardığımız başvuru koşullarını taşımaları gerekiyor. Orman Genel Müdürlüğü kamu personeli alım ilanı başvuru koşulları;

Genel Şartlar;

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak. Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu almak. (Atamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.), Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. 

Orman Mühendisi için özel şartlar;

2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2016-KPSSP3) en az 70 puan almış olmak. Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.

Orman Muhafaza Memuru için özel şartlar;

2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2016-KPSSP93) en az 50 puan almış olmak, Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmak,

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 17/09/2018 - 27/09/2018 tarihleri arasında http://isealim.ogm.gov.tr/hizmetenvanteri/ adresindeki başvuru formunun adaylar tarafından doldurulması suretiyle çevrimiçi (online) olarak alınacaktır. Başvuru işlemleri 27/09/2018 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (5)
Ulas 1 yıl önce
Lise mezunları başvurabilir mi?
CEMAL 1 yıl önce
Ogm açıklamadı daha sizin nerden haberiniz oldu
Admin 1 yıl önce
resmi gazetede yayımlandı ilan
arif 1 yıl önce
olmaz ama bu şekilde bi ilan hala 2016 kpss siyle alım yapılıyor
Yeter 1 yıl önce
Varmı dayı tamammm