Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans Mezunu Adayların Başvuru Yapabileceği Kamu Personeli Alımı İş İlanı!

Kamu kurum ve kuruluşlarına ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunu olan adayların başvuru yapabileceği kamu personeli alımı yapılmaya devam ediyor. Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu (ATK) tarafından yayımlanan ilanda ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından Biyolog, kimyager, büro personeli, hizmetli, şoför, teknisyen, infaz koruma memuru, sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni alımı yapılacağı ifade edildi. Başvurular 6 Eylül 2019 günü saat 17: 00'a kadar alınacaktır.

Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans Mezunu Adayların Başvuru Yapabileceği Kamu Personeli Alımı İş İlanı!

Kamu personeli alımı için yeni ilanlar yayımlanmaya devam ediyor. Son olarak kamu personeli alımı yapacağını duyuran Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu (ATK) ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunu olan adayların başvuru yapabileceği kamu personeli alımı iş ilanı yayımladı.

Resmi Gazete ve Adli Tıp Kurumu web adresi üzerinden yayımlanan iş ilanında ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından başvuru şartlarına uygun olanların istihdam edileceği duyuruldu.

Yayımlanan ilan kapsamında istihdam sağlanacak kadrolar ise; Biyolog, kimyager, büro personeli, hizmetli, şoför, teknisyen, infaz koruma memuru, sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni,olarak açıklandı.

Aday başvuruları Adli Tıp Kurumu web adresi (www.atk.gov.tr) üzerinden yapılmak zorundadır. Başvuru şartlarına uygun olmayan adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

KADRO DETAYLARI

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu (ATK) tarafından yayımlanan ilanda kamu personeli alımı yapılacak kadrolar şu şekildedir;

EK-2

BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan ilanda personel alımlarının 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe giren “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”a göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamına göre yapılacağı duyuruldu.

Başvuru şartları ise şöyle;

a)Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Son başvuru günü olan 06 Eylül 2019 tarihi itibarıyla 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı (KPSS-2018) yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. ( 01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.) İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için, merkezi sınavın (KPSS-2018) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.).

c)Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Kamu haklarından mahrum olmamak,

f) Son müracaat tarihi itibarıyla istihdam edilecek sözleşmeli personel pozisyonu için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

g) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Yorumlar (7)
Osman erdem 1 ay önce
Dukkanim vardi kapattim şimdi acil is ariyorun ortaogretim mezunuyum milliegitim bakanligindan belgelerim var acil baskamak istiyorum yeklilere sesleniyrum burdan
Eyup Sultan ÖZMUTLU 1 ay önce
Calistigim iş yeri Haciz nedeni ile kapatklma olanagi oldu icin şoförlük yapiyorum ağir vasita ehiyetim var acil is ariyorum yetkililerden yardim bekliyorum
Fatih 1 ay önce
Allah sizi bildiği gibi yapsın
Mahşerde hesabı sorulacak bunların Ak parti
Osman erdem 1 ay önce
Adelet bakanlığı veya baska bi kurum teknisyen elektrik
Volkan karadaş 1 ay önce
Başvuruyu nası yapıcaz bilgisi olan varmı
A. Yıldız 4 hafta önce
Aradıkları elemanlar, adlitıp ve gardiyan.
Ya milleti hasta yapıyorlar yada suçlayıp içeri atıyorlar. Sonuç ortada hastaya sağlık elemanı içeri tıkılanada gardiyan lazım. Demekki devlet hizmetleri bu yönde ilerliyor.
A. Yıldız 4 hafta önce
Aradıkları elemanlar, adlitıp ve gardiyan.
Ya milleti hasta yapıyorlar yada suçlayıp içeri atıyorlar. Sonuç ortada hastaya sağlık elemanı içeri tıkılanada gardiyan lazım. Demekki devlet hizmetleri bu yönde ilerliyor.