ÖSYM Kamu Personeli Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir ilan yayımlanmış ve yayımlanan ilanda kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu kamu personeli alım ilanına başvurular sona eriyor. Detaylar haberimizde..

Kamu Personeli Alım İlanları 23.07.2018, 08:43 31.01.2019, 22:16
ÖSYM Kamu Personeli Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Geçtiğimiz günlerde Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresinde bir ilan yayımlandı. 

Yayımlanan ilanda yerli uzman kadrosuna kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Konu ile ilgili olarak söz konusu ilana başvurular sona eriyor. İlana ilişkin detaylar ise şöyle:

GENEL ŞARTLAR

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte genel şartlar:

Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren yukarıda ayrıntısı yer alan bölümünden veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmak, Yukarıdaki tabloda belirtilen dil ve düzeylerde yabancı dil bilgisini, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, veya denk kabul edilen sınavlarla belgelemek. Başkanlığın ihtiyaç duyduğu alan ile ilgili konularda bilgi ve tecrübe sahibi olmak.

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak. 

BAŞVURU DETAYLARI

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan ilana başvurular 23 Temmuz 2018 tarihi itibari ile sona eriyor. Konu ile ilgili olarak adaylar başvurularını kılavuzda belirtilen belgeler ile Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA 06800 adresinde bulunan İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığına yapacaklardır.

Yorumlar (0)