ÖSYM KPSS 70 puan şartı ile personel alım yapıyor! Başvurular 1 Aralık tarihinde sona eriyor!

ÖSYM KPSS 70 puan şartı ile personel alım yapıyor! Başvurular 1 Aralık tarihinde sona eriyor!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı bünyesine KPSS 70 puan şartı ile personel alımı yaptığını duyurdu. Son başvuru tarihi 1 Aralık olan ÖSYM personel alımında başvuru şartları, müracaat koşulları ve başvuruda hazırlanması gereken evraklar haberimizde mevcut

ÖSYM, KPSS en az 70 puan şartıyla bünyesine çeşitli birimler için personel alımı yapacak. Yayımlanan ilana göre başvuru şartları ve tüm detaylar ayrıntılı olarak ilan metninde ifade edildi.

ÖSYM'nin hangi kadrolara personel alımı yapacağı merakla bekleniyordu. Yayımlanan ilanda hangi bölümlerden alım yapacağı da belli olmuş oldu. ÖSYM personel alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların en geç 1 Aralık tarihine kadar başvuru yapması gerekiyor.

YAZILI VE SÖZLÜ SINAV YAPILACAK

Konuyla ilgili yayımlanan ilanda, "Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığında (ÖSYM) boş bulunan sözleşmeli personel pozisyonlarına 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar'da yer alan ek 2'nci maddenin (c) fıkrası gereğince "Yazılı ve/veya sözlü sınavla, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle" Başkanlıkça yapılacak sözlü sınav sonucuna göre; Sınav Hizmetleri Uzmanı unvanlı pozisyona on beş (15) sözleşmeli personel alınacaktır" ifadesi kaydedildi.

ÖSYM KPSS 70 puan şartı ile personel alım yapıyor! Başvurular 1 Aralık tarihinde sona eriyor!

ÖSYM KPSS 70 puan şartı ile personel alım yapıyor! Başvurular 1 Aralık tarihinde sona eriyor!

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI

1) 2020-KPSS Lisans sınavı sonucunda, KPSSP3 (B) grubu puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre yukarıdaki tabloda belirtilen puana sahip olmak. Müracaat şartlarını taşıyan adaylar başvuru süresi içerisinde 2020-KPSSP3 (B) grubu puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere sıralamaya tabi tutulacaktır. En yüksek puan alan adaydan başlanarak, ilan edilen kadro sayısının 10 katı kadar aday sözlü sınava davet edilecektir. (Sonuncu aday ile aynı puana sahip olanlar adaylar da giriş sınavına alınacaktır)

2) Yurtiçinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin yukarıdaki tabloda belirtilen bölümlerinden birini veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak.

3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

4) Yukarıdaki tabloda belirtilen yabancı dil bilgisi puanına sahip olmak. Puanın tespitinde 2016 yılı ve sonrası için alınan YDS veya e- YDS puanları dikkate alınacaktır. Eşdeğer bir sınav sonucu ile başvuru yapacak adayların, sınav geçerlik süresini aşmaması gerekmektedir.

5) Yabancı dil belgelerinin denkliği hususunda Başkanlığımızın 18/09/2017 tarihli Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Yönergesi ve 25/02/2016 tarihli Eşdeğerlik Tablosu esas alınacaktır.

6) 657 sayılı Kanun'un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanun'un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

7) Devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek, daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da özrü bulunmamak.

ÖSYM KPSS 70 puan şartı ile personel alım yapıyor! Başvurular 1 Aralık tarihinde sona eriyor!

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER, ŞEKLİ VE YERİ

1) 2020-KPSS (B) grubu sınavı sonucunda, 100 puan üzerinden KPSSP3 puanından yukarıdaki tabloda belirtilen asgari puana sahip olan adaylardan, Kurumumuzdan görev talebinde bulunacaklar, bu ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten başlamak üzere 01/12/2020 tarihine kadar, Başkanlığımızın (ais.osym.gov.tr) internet adresinde yer alan “Sınav Başvuru Formu” nu doldurarak internet ortamında müracaat edeceklerdir.

2) Eşdeğer sınav belgesi ile müracaat eden adayların başvuru süresi içerisinde belgelerini Başkanlığımızın Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA 06800 adresinde bulunan Personel ve Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla teslim etmeleri gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ile süresi içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler