Alexa
16 Temmuz 2017 Pazar 21:13
PAEM 2200 Komiser Yardımcılığı/Öğrenci Alımı İçin Başvurular Başlıyor !

Polis Akademisi Başkanlığı resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlayarak 2 bin 200 polis alımı yapacağını duyurmuştu. Yayımlanan duyuruda kimler başvuru yapabilmesine ilişkin genel şartlar yayımlanmamıştı. Konu ile ilgili olarak "PAEM 2 Bin 200 Polis Alım İlanı Bekleniyor" başlıklı haberimizden kısa bir süre sonra Polis Akademisi Başkanlığı 2 bin 200 polis alımı için genel şartları yayımlamıştı. 

Söz konusu polis alımına ilişkin başvurular başlıyor. Kamupersoneli.net olarak ilana başvuruların nasıl yapılacağını ve genel şartların neler olduğunu ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 

GENEL ŞARTLAR

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 

2) Lisans mezunu veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

3) 2016 ve 2017 yılı KPSS lisans P3 puan türünden 70,000 almış olmak. Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için 2016 ve 2017 yılı KPSS lisans P3 puan türünden 63,000 almış olmak.

4) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için otuz yaşından gün almamış olmak, 01/01/1989 ve sonrası doğanlar)

5) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

6) Boy ölçüsü, beden kitle endeksi ile sağlık yönünden Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak

7) Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,

Devam Ediyor

Devamı

8) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin; kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak, affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm 4 olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak, 

9) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak, 

10) Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak, 

11) Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmış olmamak, 

12) Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak, 

13) Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak, 

14) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak. 

15) Erkek adayların, 1111 sayılı Askerlik Kanunu çerçevesinde askerlik ile ilişiği bulunmamak

BAŞVURU ŞEKLİ

Söz konusu ilana ön başvuruda bulunmak isteyen adaylar ilk olarak 75 TL sınav ücretini belirtilen bankaya yatıracaklardır. İlana başvurular 17 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak ve 2 Ağustos 2017 tarihine kadar devam edecektir. Sınav ücretini yatıran adaylar "www.pa.edu.tr" adresi üzerinden e-devlet şifreleri başvurularını tamamlayacaklardır. 

Sınav ücretlerinin hangi bankalara yatırılacağı, başvuru evrakları ve diğer detaylar için TIKLAYIN.

Kamupersoneli.net - ANKARAYorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
OKAN 2 ay önce

Hocam PMYO sonuçları hala sonuçlanmadı bunun hakkında küçükte olsa bir haber yapsanız olur mu

banner493