banner731

POMEM Adayları Dikkat! Polis Akademisinden Çok Önemli Duyuru Eylül 2019 Sınav Tarihi Değişti

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlanarak 4 Eylül'de yapılacak olan POMEM sınav tarihinin değiştiği ifade edildi. POMEM'den mezun olarak sınavlara katılacak olan adaylara bir duyuru yapıldı ve yönetmelik kapsamında sınav tarihinin değiştiği belirtildi. Ayrıca EGM'den yeni polis alımı ilanı yayınladı. Ayrıntılar haberimizde...

POMEM Adayları Dikkat! Polis Akademisinden Çok Önemli Duyuru Eylül 2019 Sınav Tarihi Değişti

Polis Akademisi Başkanlığının resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda POMEM'den mezun olan adayların sınavlarına ilişkin değerlendirmelerede bulunuldu. 

Konu ile ilgili olarak duyuruda daha önce POMEM'de mezun olan adayların sınavlarının 4 Eylül'de yapılacağının ifade edildiği ancak yönetmelik kapsamında değişiklik yapılarak sınav tarihinin 13 Eylül olduğu belirtildi. 

YAYIMLANAN DUYURU

03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği” hükümleri gereği, 19/1-3. Dönem Merzifon Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde eğitimlerini başarı ile tamamlayarak mezun olacak öğrencilerin sınavları 04 Eylül 2019 tarihinde yapılacağı duyurulmuştur.

Ancak görülen lüzum üzerine söz konusu sınav tarihinde 13 Eylül 2019 tarihi olarak değişiklik yapılmıştır.  

Anılan yönetmeliğin 6’ncı maddesi gereği ilan olunur.

500 kadın polis ne zaman alınacak? POMEM kadın polislik başvuru şartları

POMEM’den Özellikle kadınların beklediği haber, emniyet teşkilatına 500 kadın polis alımı yapılacağı duyuruldu. İnternet sitesinden paylaşılan ilanda ön lisans ve lisans olmak üzere toplamda 500 polis alımı yapılacak. Polis olmak isteyen her bir kadının heyecanla beklediği gelişme POMEM’in resmî internet sitesi üzerinden yayınlandı. 

2 BİN 500 ÖĞRENCİ ALINACAK

Polis Akademisi Başkanlığı, Polis Amirleri Eğitim Merkezine polis alacağını duyurdu. Emniyet teşkilatı içerisinde istihdam edilmek için özel harekat branşı ve komiser yardımcısı olmak üzere toplamda 2 bin 500 polis alımı yapılacak. Öte yandan 25. Dönem POMEM özel harekât branşında yetiştirilecek 500 kadın öğrenci de alınacak.

2 BİN KOMİSER YARDIMCISI ADAYI

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Polis Amirleri Eğitimi Merkezine 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için emniyet mensubu olmayan lisans mezunu ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul gören yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan bin 800'ü erkek, 200'ü kadın olmak üzere, toplam 2 bin komiser yardımcısı adayı öğrenci alınacak.

KOMİSER YARDIMCISI ADAYI ÖĞRENCİ ALIMINA DAİR DUYURU

"Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 25. Dönem POMEM Özel Harekat branşında yetiştirilmek üzere en az lise veya dengi okul olmak üzere, önlisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan (500) kadın öğrencinin alımı yapılacaktır."

Önbaşvuru tarihleri ve sınava ilişkin diğer esaslar daha sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

500 KADIN ÖZEL HAREKÂT ALIMI YAPILACAK

Bunun dışında, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine, 25. Dönem POMEM özel harekât branşında yetiştirilecek en az lise ya da dengi okul olmak üzere, lisans, ön lisans ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul gören yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun 500 kadın öğrenci alınacak.

Ön başvuru tarihleri ve sınavlarla ilgili diğer esaslar daha sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmî internet sitesinden paylaşılacak.

Yorumlar (16)
Sefa 3 ay önce
Sayın bakanım bizler önlisans mezunları her zaman mağdur Pomem alımında KPSS yüksek alım az bu haksızlık zaten sınavlarımiz iki yılda bir oluyor yardımcı olmanızı istiyorum inşAllah saygılar
Sanane 3 ay önce
Lan sefa her yerde sen çıkıyon
Okudugun bölümden belliydi bi yere varamayacin. Doğanşehirde anca yat kalk
Burak 3 ay önce
Pomem alımı yok mu yani aylardan berri Pomem ilanı bekliyoruz...
LEYLA 3 ay önce
Sayın bakanım yaş düzenlemesi yapılırsa bizlerde mağdur olmayalım
Bekir 3 ay önce
Lisans mezunları için kpss puanı 55 olsun
Zübeyde 3 ay önce
Poh alımı için KPSS şartı olmasın olacaksa da 55 olsun herkes girsin lütfen bakanım
komutan lazard 3 ay önce
aynen polis akademisi filminde ki gibi tüm gerizekalılar toplansın polisliğe sınav neymiş
Gül 3 ay önce
Kpss şartı kalksa ne iyi olur. Yeteneğe göre alım yapılsa keşke
Seda 3 ay önce
Bir an önce poh alımı açıklansin heyecanla bekliyoruz
Aday 3 ay önce
Bi gidin sizde işinize pomem 10000 polis alımını iptal ettiler kendimizi ona göre ayarlamıştık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın