PTT Gişe Görevlisi Alımına Kimler Başvurabilir?

PTT bünyesinde alınacak olan 2 bin 500 personelin arasında yer alan gişe görevlisi pozisyonuna başvuru şartları neler, kimler başvuru yapabilir, başvurular nereden yapılacak? Haberimizde...

Kamu Personeli Alım İlanları 08.02.2017, 09:50 03.02.2019, 14:47
PTT Gişe Görevlisi Alımına Kimler Başvurabilir?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT'de istihdam edilmek üzere 2 bin 500 personel alınacağını açıklamıştı. PTT personel alımının ilk aşaması olan 500 gişe görevlisi ve büro personeli için önümüzdeki hafta ilana çıkılacak.

PTT'nin geçtiğimiz yıllarda yayımladığı persnonel alım ilanlarından yola çıkarak ilana başvuru için gereken şartları kamupersoneli.net olarak sizlere kolaylık sağlaması amacıyla derledik.

Alınacak Personel:

* Gişe Görevlisi 

Kimler Başvuru Yapabilir?

* PTT gişe görevlisi alım ilanına başvuracak adayların; en az önlisans mezunu olmak, 2016 KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak ve KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak şartına haiz olmaları gerekiyor. 

* T.C. vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olacak sağlık durumu olmamak, başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak, yapılacak sınavda başarılı olmak, herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak, daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak şartları PTT'nin en son personel alım ilanında istenilen genel şartlar arasında yer aldı.

500 gişe görevlisi ve büro görevlisi personel alım ilanında da adaylardan benzer şartlara sahip olmalarının istenmesi bekleniyor. Gişe görevlisi ve büro personeli için istenen şartlar netleştiğinde sizlerle paylaşacağız.

Başvuru Süreci:

* PTT gişe görevlisi alım ilanı başvuruları 13 Şubat 2017'de başlayacak ve 18 Şubat 2017'de sona erecek. Başvuru yapmak isteyen adayların başvuruları, PTT'nin internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak. 

Yorumlar (12)
acımasız 3 yıl önce
lisansı bosuna mı okuduk
hediye 3 yıl önce
yaş sınırı kaldırılsın lise mezunu bilgisayar bilen alınsın.
osman 3 yıl önce
tabi lise mezunları da alınsın. üniversite okuyup, mezun olan milyonlarca insanda işsiz gezsin.
ali 3 yıl önce
kahrolsun mülakat ve açık alımlar
Ptt 3 yıl önce
Arkadaşlar bu 500 arkadaş devlet memurumu oluyor yoksa sözleşmelimi
Bu ne ya 3 yıl önce
Lisans 70 önlisans 60 puan mı istiyo ben mi yanlış anladım
husna 3 yıl önce
arkadaşlar sosyal hizmet bititrdim önlisans ve kpss den 77 aldım tercih yapabilir miyim?
Suat ay 3 yıl önce
Başvurular internet üzerindrn olmuyormu bir turlu yapamadım.
ceyhun 3 yıl önce
Hangi bölümler olmasi lazim onlisans
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın