29 Nisan 2020 Çarşamba 10:08
Resmi Gazete'de bugün yayımlandı! Üniversiteye personel alımı yapılacak!

Resmi Gazete'nin 29 Nisan tarihli sayısında, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörlüğü'ne alım yapılacağı duyuruldu. Yapılacak personel alımına ilişkin detaylar aşağıda belirtilmiştir.

Yayımlanan personel alım ilanında, "Üniversitemiz akademik birimlerinin aşağıda belirtilen bölümlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği kapsamında tam zamanlı statüde öğretim üyesi alınacaktır" ifadesi kullanıldı. Duyurulan ilanın başvuru tarihi de adaylara bildirildi.

ÜNİVERSİTEYE PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

İngilizce Öğretmenliği Eğitim Bilimleri (Eğitim Programları ve Öğretim) alanında doçent olmak, doçentlik unvanını aldıktan sonra en az beş yıl alanında belgelendirmek kaydıyla çalışmış olmak. YÖKDİL, KPDS, ÜDS, vb sınavlarda 80 veya üzeri not almış olmak.

Okul Öncesi Öğretmenliği için, Okul Öncesi Eğitimi alanında doktora yapmış ve STEM Yaklaşımı konusunda çalışmalar yapmış olmak.

Hukuk Fakültesi için,

Özel Hukuk Medeni Hukuk Alanında doktora yapmış olmak

Medeni Usul ve İcra İflas Alanında Doktora yapmış olmak.

Ticaret Hukuku Alanında Doktora yapmış olmak.

Kamu Hukuku için,

Anayasa Hukuku Alanında Doktora yapmış olmak.

Genel Kamu Hukuku Alanında Doktora yapmış olmak

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi için,

Muhasebe-Finansman Alanında Doktora yapmış olmak.

Üyesi Klinik Psikoloji Alanında Doktora yapmış olmak.

Mühendislik Fakültesi

Bilgisayar Mühendisliği için, alanında veya Bilgisayar Mühendisliğinin alt anabilim dallarında Doktora yapmış olmak veya Bilgisayar Mühendisliğinin alt anabilim dallarında doçentliğini almış olmak. YDS/YÖKDİL’den en az 80 puan almış olmak.

İnşaat Mühendisliği için, İnşaat Mühendisliği Anabilim dalı Yapı Yönetimi Alanında Doktora yapmış olmak.

Yazılım Mühendisliği için, alanında veya Bilgisayar Mühendisliğinin alt anabilim dallarında Doktora yapmış olmak veya Bilgisayar Mühendisliğinin alt anabilim dallarında doçentliğini almış olmak. YDS/YÖKDİL’den en az 80 puan almış olmak.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER

1. Adayların, 2547 Sayılı Kanunun 26, 24 ve 23. maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmaları.

2. Başvuracakları fakülte, bölüm ve alanı belirten dilekçe, (https://personel.hku.edu.tr/ tum-formlar-ve-dilekceler/) Özgeçmiş (YÖK Ek-4 formatında), Yabancı dil belgesi, Nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf (2 adet), Diploma fotokopilerinin aslı, noter onaylı sureti veya Personel Müdürlüğümüz tarafından aslı görülerek onaylanan suretleri olması gerekmektedir.

3. Profesörler için doçentlik ve doktora/uzmanlık belgesi, yüksek lisans diploması, lisans diploması, profesörlük atama yazısı ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 takım dosya,

4. Doçentler ve Dr. Öğr. Üys. için doçentlik belgesi, doktora/uzmanlık belgesi, yüksek lisans diploması, lisans diploması, Doçentlik atama yazısı ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya,

5. Doçentliğe atamalarda en az Üniversitelerarası Kurulun doçentlik sınavı için kabul ettiği ilkeler aranır.

6. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanması gerekmektedir.

7. Başvuru Süresi ve Yeri: İlanın yayın tarihinden itibaren 15 gün içerisinde, İlgili Rektörlük Personel Müdürlüğü ve Dekanlığa başvurmaları gerekmektedir.

8. Prof. Dr. Doç. Dr. kadrolarına başvurular Rektörlük Personel Müdürlüğüne yapılacaktır. Dr. Öğr. Üyesi başvuruları ilgili Fakülte Dekanlıklarına yapılacaktır.

Posta ile yapılacak başvurularda meydana gelecek gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.

BAŞVURU TARİHİ

Adaylara duyurulan Sahan Kalyoncu Üniversitesi Rektörlüğü'ne personel alımı için başvurular bugün başlamış olup, 13.05.2020 tarihinde sona erecektir.

ÜNİVERSİTEYE PERSONEL ALIMI İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Son Güncelleme: 29.04.2020 10:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.