Alexa
05 Nisan 2018 Perşembe 00:02
Sağlık Bakanlığı 2018 Atama Kurası Yayımlandı
Kamu Personeli

Sağlık Bakanlığı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarına “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerine göre yapılacak atamalara ilişkin ilan yayımlandı. 

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilana ilişkin detaylar şu şekilde,

ATAMALARA İLİŞKİN GENEL ESASLAR

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan atama kurasına ilişkin duyuru metninde, atama esaslarına ilişkin detaylar yer aldı. 

Yayımlanan esaslara göre, Kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak ve kura yeri ve saati (www.yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinden ilan edilecek. PBS üzerinden başvurularını yapan adaylar ilan edilen takvim çerçevesinde T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9 06800 Çankaya/ANKARA olacak şekilde kargo ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir. Elden yapılacak teslimler, bizzat başvuru sahibi tarafından veya noterlerce vekâlet verilen kişiler tarafından yapılacaktır. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır.

Yayımlanan duyuruda ayrıca kura başvurusunu iptal etmek isteyen adayların 24 Nisan 2018 Salı – 27 Nisan 2018 Cuma saat 18:00’ e kadar PBS üzerinden elektronik ortamda kura başvurusunu iptal edebilecekleri duyuruldu. 

Kura başvurularına ilişkin yayımlanan açıklama metninde, devlet memurluğundan çekilen ve çekilmiş sayılanların yeniden atanmalarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 97 inci maddesindeki sürelerin dikkate alınacağı ve bu durumda olanlardan, kura son başvuru tarihi itibari ile engel hallerinin bitimine 1 ay kalmış olanların başvurularının kabul edileceği açıklandı.

KURAYA BAŞVURUDA BULUNACAK ADAYLARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

Sağlık Bakanlığı'nca yayımlanan atama kurasına ilişkin yayımlanan duyuruda atama kuralarına başvuru yapacak adaylardan talep edilen koşullarda yer aldı. 

Buna göre adaylardan aşağıda yer alan koşulları sağlayanlar atama kuralarına başvuruda bulunabilecekler.

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir, Bakanlık ve bağlı kuruluşları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri, İlk defa veya yeniden atanmak isteyen ve 5371 sayılı Kanun gereği Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmayan tabip ve uzman tabipler, 

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan ve kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler, Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş ve en geç 16 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 18:00’e kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından diploma uzmanlık tescilleri yapılmış olan uzman (TUTG) ve uzman diş tabipleri, Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş diş tabibi ve eczacılar ile 5947 sayılı Kanun’un 18 inci maddesi kapsamında emekli olan tabip ve uzman tabipler bu kuraya başvurabilirler.

KİMLER BAŞVURUDA BULUNAMAYACAK?

Yayımlanan duyuruya göre, Devlet hizmeti yükümlüsü olan tabip ve uzman tabipler, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımayanlar, Emekli olan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanlar, 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun 40 ıncı maddesinde belirtilen yaş haddini doldurmuş olanlar ve Sağlık Bakanlığında kura son başvuru tarihi itibariyle halen 4924 sayılı Kanuna göre sözleşmeli olarak çalışanlar bu kuraya başvuramayacaklardır.

ATAMA TAKVİMİ

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru için TIKLAYINIZ

Kamupersoneli.net - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.