Sağlık Bakanlığı 2019 personel alımı iş başvurusu ne zaman başlıyor!

Sağlık Bakanlığı 2019 personel alımı iş başvurusu ne zaman başlıyor!

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı içinde 29 bin 689 personel alımı yapacak. İlk etapta 12 bin personel alımı yapılacağını bildiriren Sağlık Bakanlığı, ikinci etap olarak da 17 bin 689 sağlık personelinin alınacağı bildirildi. Peki 2019 personel alımı iş başvurusu ne zaman başlayacak? Sağlık Bakanlığı personel alımı iş başvurusu genel şartları nelerdir? KPSS şartı ve mülakat olacak mı? İşte tüm ayrıntılar…

Açıklanan bilgilere göre, Sağlık Bakanlığı 6 bin 835 hemşire, 1.000 ebe ve 3 bin sağlık teknikeri/teknisyeni alımı haricinde; psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlarda toplamda bin 165 personel alımı ile birlikte 12 bin sağlık personeli alımı iş başvurusu, 2019 yılı ağustos ayı içerisinde, muhtemelen de ilk haftasında yapılacaktır. 17 bin 689 sağlık personel alımı iş başvurusu ise 2019 Eylül-Ekim gibi başlayacağı bildirildi. Peki 2019 Sağlık personeli alımı iş başvurusu için belirlenen genel şartlar nelerdir?

KAMU PERSONEL ALIMINDA KPSS ŞARTI

Ali Aras Altıntaş personel alımı hakkında yaptığı açıklamada bakanlığın personel alımına ilişkin teknik çalışmaları bitirmek üzere olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımında mülakat yapılmayacak ve KPSS puan sıralamasına göre alımlar gerçekleştirilecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI ALIMLARI NASIL YAPILACAK?

Bakanlık alımları mülakatsız KPSS öncelikli olarak yapacak. KPSS puanı daha yüksek olan aday personel alımında ön plana çıkacak. Bakanlıktan daha önce yapılan açıklamalarda da söylendiği üzere bu kişiler sözleşmeli olarak bakanlık bünyesinde görev almış olacaklar.

BAŞVURU ŞARTLARI

Hemşire alımları, sağlık meslek lisesi mezunları, ön lisans ve lisans mezunu düzeyinde,

Ebe, Sağlık meslek lisesi mezunu ve ön lisans mezunu düzeyinde,

Sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni alımları lise, önlisans ve lisans düzeyinde olacak olup, lisans mezunları için mühendislik fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olmalarına dair özel şartlar istenmektedir.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı devlet memurları kanununun 48 maddesinde belirtilen şartları taşımak

18 yaşını tamamlamış olmak

Affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar Milli savunmaya karşı suçlar devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk zimmet irtikap rüşvet hırsızlık dolandırıcılık sahtecilik güveni kötüye kullanma hileli iflas İhaleye fesat karıştırma edimin ifasına fesat karıştırma suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak,

Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

Askerlik ile ilişkisi olmamak (Erkek adaylar için)

Görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emeklilik yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılacaktır.

İlgili Haberler
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum