Sağlık Bakanlığı 5298 Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor! (İŞKUR Başvuru Ekranı)

Sağlık Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının yanı sıra İŞKUR üzerinden yayımlanan ilana göre Sağlık Bakanlığı bünyesinde görevlendirilecek 5298 personel alım ilanı başvuruları sona eriyor. Peki başvuru şartları neler? İşte merak edilen tüm detaylar.

Kamu Personeli Alım İlanları 13.09.2018, 09:25 30.01.2019, 20:20
Sağlık Bakanlığı 5298 Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor! (İŞKUR Başvuru Ekranı)

Sağlık Bakanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere 5298 personel alımı yapılacağı belirtilmişti. Söz konusu yayımlanan ilana başvurular 13 Eylül 2018 tarihinde (bugün) sona eriyor.

Başvuruları 4 Eylül 2018 tarihinde başlayan ilana başvuru yapacak adayların bugün mesai bitimine kadar başvurularını tamamlamaları gerektiği ifade edildi.

KADRO SAYI DETAYLARI

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda ise kadro sayılarıyla alakalı olarak; "İş–Kur üzerinden kura usulü ile en az ilköğretim düzeyinde 3.591 sürekli işçi, 431 engelli işçi ve 1.276 eski hükümlü işçi olmak üzere toplam 5.298 sürekli işçi alınacaktır." denildi.

HANGİ KADROLARDA ALINACAK?

Sağlık Bakanlığı personel alım ilanı detaylarına göre alınacak olan 5298 personellerin; "Isıtma ve sıhhi tesisatçı, Kaynakçı, marangoz, inşaat boyacısı ve temizlik görevlisi" kadrolarına görevlendirileceği duyuruldu.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Yayımlanan ilana yönelik olarak adaylardan talep edilen genel başvuru şartlarına alt kısımda vereceğimiz bağlantı adresleri üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Ayrıca başvuru şartlarına haiz olmayan adayların başvurularının geçersiz sayılacağı belirtildi.

Ayrıca yayımlanan ilan Devlet Personel Başkanlığı web adresi, Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi ve İŞKUR resmi web adresi üzerinden yayımlanmıştı.

Başvurular İŞKUR üzerinden alınacak. Başvuru şartları ve diğer tüm detaylar sitemizde.

Başvuru yapmak isteyen adaylar İŞKUR'a üye olarak başvurularını gerçekleştirebilirler.

Yorumlar (0)