25 Nisan 2018 Çarşamba 16:40
Sağlık Bakanlığı Eğitim Danışmanı Alım İlanı Yayımlandı
Kamu Personeli

Sağlık Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren Halk Sağlığı Müdürlüğü üzerinden; Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi Kapsamında Alınacak Danışmanlar İçin İstihdam Duyurusu yayımlandı.

Yayımlanan duyuruya göre ise adaylardan başvuru şartları talep edilirken başvuruların 9 Mayıs 2018 tarihine kadar yapılabileceği ifade edildi.

Sağlık Bakanlığından yayımlanan ilana göre; 

"Türkiye Cumhuriyeti, Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesinin  (SSGDP) finansmanı için Dünya Bankasından 134,3 milyon ABD Doları eşdeğeri (120 milyon Avro) tutarında bir ikraz sağlamıştır.  İkraz hâsılasının bir kısmı SSGDP kapsamında yapılacak mal, yapım işleri, bağlantılı hizmetler ve danışmanlık hizmet alımlarının ödemelerinde kullanılacaktır.

Bu çerçevede, T.C. Sağlık Bakanlığı, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nde “Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Temel Eğitimlerinin”, güncel ve bilimsel halk sağlığı kavramları açısından güçlendirilmesi; eğitimlerin izlenmesi,  değerlendirilmesi ve raporlanması Danışmanın katkılarıyla eğitimin etkinlik ve etkililiğinin artırılması için Eğitim Danışmanıistihdam edilecektir. İşin Mayıs 2018 içinde başlatılması planlanmaktadır." ifadelerine yer verildi.

ADAYLARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

Yayımlanan ilana göre ise adaylardan talep edilen genel başvuru şartları; tıp fakültesi mezunu olmak, Halk Sağlığı Ana Bilim Dalında uzmanlık veya bu alanlarda doktora yapmış olmak, Halk sağlığı uzmanı olarak en az 5 yıl iş deneyimi bulunmak, Halk sağlığı alanında, kamu kurumu, üniversite, özel sektör veya sivil toplum kuruluşlarınca yürütülen proje veya saha araştırmasında görev yapmış olmak, (proje veya araştırma ismi belirtmek zorunludur), tercih olarak en az doçent unvanına sahip olmak, Tercihen Sağlık yönetimi, mevzuatı ve ekonomisi alanlarında üniversitelerde öğretim üyesi konumunda eğitim veriyor olmak şartları isteniliyor.

Diğer yandan adaylardan istenilen genel başvuru şartları arasında ise; 

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü çalışma alanlarında yer alan; çevre ve çalışan sağlığı, bulaşıcı ve bulaşıcı olmayan hastalıklar konularından birinde çalışmalarda bulunmak, ilk tercih olarak birinci basamak sağlık hizmetleri alanında yayımlanmış en az 1 rehber veya kitaplarda yer almış olmak, tercih olarak dezavantajlı gruplar ve göçmenler ve sağlık okuryazarlığı konularında çalışmalarda bulunmuş olmaki  Tercihen Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü ile ulusal veya uluslararası kongreler düzenlemiş olmak, Tercihen Sağlık Bakanlığı tarafından daha önceden gerçekleştirilmiş en az 1 hizmet içi eğitimlerde yer almış ve danışmanlık yapmış olmak tercih sebebi olarak ifade edilirken adaylardan talep edilen genel başvuru şartlarına haiz olunması istenildi.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Alakalı birimlerde görevde bulunmak isteyen adayların aranan genel niteliklere hangi oranda sahip oldukları ve üst kısımda talep edlen genel başvuru şartları sıralamaya uygun olarak Türkçe karakterler ile hazırlayacakları özgeçmişlerininin yanı sıra; telefon numarası, adres ve başvurdukları pozisyonun Başvuru Numarasını ve işin adını içeren bir başvuru mektubuyla birlikte en geç 9 Mayıs 2018 tarihinde saat 18.00’a kadar aşağıdaki adrese e-mail yoluyla veya elden ulaştırmaları gerekmektedir ifadelerine yer verildi.

Ayrıca adaylardan CV belirtmeleri gerektiği ifade edildi.

BAŞVURU ADRESİ

Yayımlanan ilana yapılacak olan başvuruların yapılacağı adres olarak Sağlık Bakanlığı tarafından verilen detaylarda ise;

T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, Adnan Saygun Caddesi No: 55 , Bütçe ve Projeler Dairesi Başkanlığı Satınalma Birimi, 06100 Sıhhiye, Ankara, Elektronik Posta: nesrin.bayrak@saglik.gov.tr 

Kamupersoneli.net I ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.