Sağlık Bakanlığı KPSS Şartı Olmadan 200 Danışman Alıyor (Kimler Başvuru Yapabilecek?)

Sağlık Bakanlığı yayımladığı bir ilan ile ilgili birimlerinde görevlendirmek amacıyla Danışman alımı yapacağını duyurmuştu. Bakanlık tarafından yayımlanan ilanda alımların Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartı olmadan yapılacağı yer aldı. Peki söz konusu alım ilanına kimler başvuru yapabilecek. Detaylar haberimizde,

Sağlık Bakanlığı KPSS Şartı Olmadan 200 Danışman Alıyor (Kimler Başvuru Yapabilecek?)

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir ilan Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi kapsamında 200 Danışman alımı yapacağını duyurmuştu. 

Bakanlık tarafından yayımlanan alım ilanına dair başvuru koşullarını ve başvuru sürecine dair detayları sizlere aktarıyoruz. İşte detaylar,

200 DANIŞMAN ALIMI YAPILACAK

Sağlık Bakanlığı'nın kendi internet sitesi üzerinden yayımladığı kamu personeli alım ilanında 5 farklı branştan 200 Danışman alımı yapacak. İlan metninde yer alan kadro detayları şu şekilde, 

Sağlık Bakanlığı, Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi kapsamında Psikolog pozisyonuna 20 personel, Sosyal Çalışmacı pozisyonuna 47 personel, Diyetisyen pozisyonuna 16 personel, Fizyoterapist pozisyonuna 52 personel ve Çocuk Gelişimci pozisyonuna 65 personel istihdamı yapacağını duyurdu. 

İLANA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Kadro detaylarına dair bilgileri verdiğimiz alım ilanına başvuru yapacak adaylar öncelikle Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen genel başvuru koşullarını daha sonra her bir pzoisyon için ayrı ayrı belirlenen eğitim, yaş, tecrübe gibi şartları sağlaması gerekiyor. 

İlan metninde yer alan genel başvuru koşullarını sizlere aktarıyoruz. İlana göre 200 Danışman alım ilanına başvuru yapacak adayların, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, İlan edilen pozisyonlar için gerekli eğitim seviyesinden mezun olmak, kadrolara göre istenilen tecrübeye ve diğer özel şartları sağlamak, kamu haklarından mahrum olmamak, yine kadrolara göre farklılık gösteren yaş aralığında olmak, Windows Office programlarını (Word, Excel, PowerPoint) kullanabilir olmak, görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak. şartlarına haiz olmaları gerekiyor. 

Bu şartların dışında adaylardan öze koşullar talep ediliyor. Bu özel koşullar ise şu şekilde,

Psikolog Kadrosuna başvuru yapacak adaylardan; Üniversitelerin dört yıllık lisans eğitim programlarındaki sosyal hizmet (örgün eğitim) bölümünden mezun olmak, Tercihen konusunda yüksek lisans yapmış olmak, Tercihen sosyal çalışmacı olarak en az iki yıl çalışmış olmak, Tercihen çeşitli sertifika programlarına (aile danışmanlığı, evlilik danışmanlığı vb.) katılmış olmak, Windows Office programlarını (Word, Excel, PowerPoint) kullanabilir olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Son başvuru tarihi itibarıyla 50 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir.

Diyetisyen Kadrosuna başvuru yapacak adaylardan, Üniversitelerin en az 4 yıllık Beslenme ve Diyetetik bölümlerinden mezun olmak, Tercihen konusunda yüksek lisans yapmış olmak, Tercihen diyetisyen olarak en az iki yıl çalışmış olmak, Windows Office programlarını (Word, Excel, PowerPoint) kullanabilir olmak Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Son başvuru tarihi itibarıyla 50 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir.

Sosyal Çalışmacı Kadrosuna başvuru yapacak adaylardan, Üniversitelerin dört yıllık lisans eğitim programlarındaki sosyal hizmet (örgün eğitim) bölümünden mezun olmak, Tercihen konusunda yüksek lisans yapmış olmak, Tercihen sosyal çalışmacı olarak en az iki yıl çalışmış olmak, Tercihen çeşitli sertifika programlarına (aile danışmanlığı, evlilik danışmanlığı vb.) katılmış olmak, Windows Office programlarını (Word, Excel, PowerPoint) kullanabilir olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Son başvuru tarihi itibarıyla 50 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir.

Fizyoterapist Kadrosuna başvuru yapacak adaylardan Üniversitelerin (Yükseköğretim Kurulu tarafından denkliği kabul edilmiş üniversiteler dâhil) fizik tedavi ve rehabilitasyon/fizyoterapi ve rehabilitasyonbölümünden lisans mezunu olmak, Tercihen fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında yüksek lisans yapmış olmak, Tercihen fizyoterapist olarak en az iki yıl çalışmış olmak, Windows Office programlarını (Word, Excel, PowerPoint) kullanabilir olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Son başvuru tarihi itibarıyla 50 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir.

Çocuk Gelişimci Kadrosuna başvuru yapacak adaylardan Üniversitelerin Sağlık Bilimleri Fakülteleri bünyesinde dört yıllık lisans eğitim programlarındaki çocuk gelişimi bölümünden mezun olmak, Tercihen konusunda yüksek lisans yapmış olmak, Tercihen çocuk gelişimci olarak en az iki yıl çalışmış olmak, Tercihen çeşitli sertifika programlarına (gelişimsel değerlendirme testi/envanteri, aile danışmanlığı vb.) katılmış olmak, Windows Office programlarını (Word, Excel, PowerPoint) kullanabilir olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Son başvuru tarihi itibarıyla 50 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir.

BAŞVURU SÜRECİ 5 HAZİRAN'DA SONA ERECEK

Sağlık Bakanlığı 200 Danışman alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 5 Haziran tarihine kadar yapabileceklerdir. İlana başvurular Sağlık Bakanlığı tarafından belirtilen evraklar ile hazırlanan özgeçmişin ilgili e-posta adreslerine gönderilmesi suretiyle yapılacak. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 18:57
YORUM EKLE