Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor? Sağlık Bakanlığı memur alımı başvuru şartları nelerdir?

Sağlık Bakanlığı tarafından 29 bin 600 personel alımı yapılacağına dair açıklama yapılmıştı! Yapılan açıklama sonrası, personel alımı iş başvurusu tarihi hakkında herhangi bir resmi açıklama yapılamamıştı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklama sonrası, sağlık personeli alımları açıktan mı yoksa merkezi atama sistemi ile mi olacaktı? belli değildi. Sağlık personeli olmak isteyen binlerce kişi, Sağlık Bakanlığı tarafından, memur alımı ile ilgili yayınlanacak iş başvuru ilanının ne zaman duyurulacağını merak ediyordu.. 29 bin 600 sağlık personel alımı ile ilgili açıklama Sağlık Profesyonelleri Platformu Kurucusu Aras Ali Altıntaş'tan geldi. Yapılan açıklamaya göre, sağlık Bakanlığı ilk etapta 20 bin personel alımı yapılacağı ve sağlık personeli alım ilanları Ağustos ayında ve ikinci etap olarak Eylül-Ekim ayı içerisinde yayınlanacağı söylendi. Peki Sağlık Bakanlığı 29 Bin memur Personel alımı iş başvurusu ne zaman yapılacak? Sağlık personeli alım ilanları başvuru şartları nelerdir? Memur alımı başvuru genel şartları nelerdir? Tüm sorularınızın cevabını bu haber içeriğinde yanıtladık.. İşte, Sağlık Bakanlığı personel alımı ile ilgili tüm detaylar...

Kamu Personeli Alım İlanları 09.06.2019, 22:14 08.07.2019, 15:00
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor? Sağlık Bakanlığı memur alımı başvuru şartları nelerdir?

Sağlık Bakanlığı 29 bin 600 kamu personeli alım başvuru şartları - Sağlık Bakanlığı personel başvuruları ne zaman yapılacak? Sağlık Bakanlığı tarafından 29 bin personel alımı yapılacağının duyurulmasının ardından binlerce vatandaş yayınlanacak ilanları bekliyor. Sağlık Bakanlığı, 2019 yılında 29 bin 600 personel alımı yapacağını ve alım detaylarının Nisan ayı içerisinde duyurulacağı belirtmti. Fakat bakanlıktan geçtiğimiz haftaya kadar personel alımlarıyla ilgili doyurucu bir açıklama gelmemişti. Çeşitli münhal kadrolar için görevlendirilmek üzere gerçekleştirilecek olan sağlık personel alımı için detaylar merak ediliyor. Sağlık Bakanlığının atama yapılabilecek 32 branşı ve atama bekleyen on binlerce sağlık personeli adayı bulunuyor..

29 BİN 689 KAMU PERSONELİ ALINACAK

Sağlık Bakanlığından bir açıklama daha yapıldı. Yapılan açıklamada Bakan Fahrettin Koca bu yıl Ağustos ayında 12 bin, Eylül ve Ekim ayında ise 17 bin 689 sağlık personeli alımı yapılacağını toplamda 29 bin 689 sağlık personeli alımının gerçekleştirileceğini belirtti. Ayrıca sağlık personeli alımına ilişkin duyuru yhgm.saglik.gov.tr adresi üzerinden yayımlanacak.

Peki Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı süreci nasıl takip edilecek? Sağlık Bakanlığı tarafından 29 bin 689 personel alımı başvuru şartları ve tarihleri henüz açıklanmadı.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında kamu personeli alımına ilişkin duyuruların Bakanlığın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüinternet sitesi yani "https://yhgm.saglik.gov.tr" web adresi üzerinden takip edilebileceğini ifade etti.  Ayrıca Sağlık Bakanı Koca bu alımların sağlık camiasına hayırlı olmasını diledi. 

KADRO DAĞILIMI 

Sağlık Bakanlığı 29 bin 689 kamu personeli alımının hangi kadrolarda gerçekleştirileceği de adaylar tarafından araştırılıyor. Sağlık Bakanlığı personel alımları ilk etapta Biyolog, Ebe, Çocuk Gelişimcisi, Dil ve Konuşma Terapisti, Diyetisyen, Fizyterapist, Hemşire, İş ve Uğraş Terapisti, Sağlık Fizikçisi, Sağlık Teknisyeni, Sağlık Teknikeri, Sosyal Çalışmacı, Perfüzyonist, Psikolog ve odyolog kadrolarında gerçekleştirilecektir.

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"İlk etapta 6 bin 835'i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık memuru olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi kadrolarına toplam 12 bin personel alımı gerçekleştireceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi KPSS ile atanacak olan personelin 10 bini yataklı tedavi kurumlarında, bini temel sağlık hizmetlerinde, bini de acil sağlık hizmetlerinde görevlendirilecek."

.BRANŞ DAĞILIMI BELLİ OLDU

"İlk etapta 6 bin 835'i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık memuru olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi kadrolarına toplam 12 bin personel alımı gerçekleştireceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi KPSS ile atanacak olan personelin 10 bini yataklı tedavi kurumlarında, bini temel sağlık hizmetlerinde, bini de acil sağlık hizmetlerinde görevlendirilecek."

SÜREÇ NASIL TAKİP EDİLECEK?

Koca, söz konusu atamalara ilişkin duyuruların Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinden (https://yhgm.saglik.gov.tr) takip edilebileceğini ifade ederek, sağlık camiasına hayırlı olmasını diledi.

ALIMLAR MÜLAKATSIZ YAPILACAK!

Yüzbinlerce sağlık personelinin merak ettiği bir diğer konu ise alımlarda mülakat olup olmayacağıydı. Sağlık Bakanı Yardımcısı Muhammet Güven, alımların merkezi atama ile yapılacağını, KPSS puan üstünlüğüne göre mülakatsız olacağını belirtti.

AĞUSTOS AYINDA 1000 HEMŞİRE MEMUR ALIMI

İlk atamaların 20 bin civarında olacağını ifade eden Sağlık Bakanı Yardımcısı Muhammet Güven, ilk merkezi atamalarda en az lise mezunu 1000 hemşirenin de şehir hastaneleri bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

SAĞLIK PERSONELİ ALIMLARI NASIL YAPILACAK?

Bakanlık alımları mülakatsız KPSS öncelikli olarak yapacak. KPSS puanı daha yüksek olan aday personel alımında ön plana çıkacak. Bakanlıktan daha önce yapılan açıklamalarda da söylendiği üzere bu kişiler sözleşmeli olarak bakanlık bünyesinde görev almış olacaklar.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI KADRO DAĞILIMI

Kadro dağılımları halen kesin olarak bilinmemekle birlikte önümüzdeki hafta içerisinde bu resmi açıklamayla kadro dağılımlarının da belli olması bekleniyor. Ancak Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımına ilişkin kadro dağılımının şu şekilde olması bekleniyor.
Hemşire
Ebe
Psikolog

Radyoloji Teknikerliği

Ortopedi

Tıbbi Laboratuvar

İlk ve Acil Yardım Teknikerleri (Paramedik)

Biyomedikal Mühendisleri

Diyaliz Teknikeri

Anestezi

Sosyal Hizmet Uzmanları

Sağlık kurumları işletmeciliği bölümü

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik

Ağız ve Diş Sağlığı

Ameliyathane teknikeri

Ameliyathane Hizmetleri

Odyometri

Acil Tıp Teknisyenliği
Eczane hizmetleri

Sağlık yönetimi

İş protez teknikeri

Hemşire yardımcısı

Radyoterapi teknikeri

Çocuk gelişimi

Fizik Tedavi teknikeri

Adli Tıp Teknikeri

Odyolog

Ferfüzyonist

İş ve Uğraşı Terapisti

Diyetisyen

Fizyoterapist

Dil ve Konuşma Terapisti

HALK SAĞLIĞI KADROSU BAŞVURU ŞARTLARI

1. Tıp fakültesinden lisans mezunu olmak,

2. Halk sağlığı alanında yüksek lisans düzeyinde veya daha ileri düzeyde eğitim almış olmak,

3. İyi düzeyde İngilizce konuşma, okuma ve yazma becerisine sahip olmak,

4. Sağlık araştırmaları konusunda iş deneyimine sahip olmak,

5. Kanser epidemiyolojisi alanında doktora düzeyinde eğitim almış olmak tercih sebebidir,

6. Halk sağlığı alanında en az 5 (beş) yıl iş deneyimine sahip olmak tercih sebebidir,

7. İstatistik alanında bilgi ve deneyim sahibi olmak tercih sebebidir, 8. Halk sağlığı ve epidemiyoloji alanında eğitimci olarak görev almış olmak tercih sebebidir,

9. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı sağlık sistemi ve halk sağlığı uygulamaları konularında bilgi ve deneyim sahibi olmak tercih sebebidir.

SAĞLIK EKONOMİSİ KADROSU BAŞVURU ŞARTLARI

1. Sağlık kurumları yönetimi alanında doktora düzeyinde veya daha ileri düzeyde eğitim almış olmak,

2. İyi düzeyde İngilizce konuşma, okuma ve yazma becerisine sahip olmak,

3. Cepten yapılan sağlık harcamaları konusunda iş deneyimine sahip olmak,

4. Üniversitelerin sağlık kurumları işletmeciliği bölümünde akademik personel olarak görev yapmak,

5. Sağlık ekonomisi alanında akademik düzeyde çalışmış olmak tercih sebebidir,

6. Sağlık kurumları yönetimi alanında doktora düzeyinde eğitim almış olmak tercih sebebidir.

7. Ulusal sağlık hesapları konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak tercih sebebidir,

8. Hastane yöneticilerinin liderlik özelliklerinin değerlendirilmesi konularında bilgi ve deneyim sahibi olmak tercih sebebidir.

9. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen Dünya Bankası projesinde araştırmacı olarak görev almış olmak tercih sebebidir, 10. Sağlık ekonomisi ve dünyada sağlık sistemlerinin karşılaştırılması konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak tercih sebebidir,

11. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı sağlık sistemi ve sağlık yönetimi uygulamaları konularında bilgi ve deneyim sahibi olmak tercih sebebidir.

Yorumlar (3)
Batuhan Yılmaz 7 ay önce
Ben2018 sağlık Koleji hemsir yardımcılığı bölümünü bitirdim kapsamında puani M10 bende sağlık bakanlığı personel alımına görebilirmiyim acaba bilgi verirseniz sevinirim iyi geceler
Mehmet Ağbağ 7 ay önce
Ben lise terk işe ihtiyacım var 05387774454 numaram
acil kredinizi burada alıyor musunuz? 6 ay önce
finansal hizmetlerde uzmanlaşmış, yerel / uluslararası krediler sunuyoruz, bireylere ve kurumlara çok rekabetçi bir kredi oranlarında ve esnek şartlarda güvenli ve teminatsız borçlanma seçenekleri sunuyoruz. kredi puanınız düşükse farketmez, beklenmedik şeyler için size hala hızlı nakit para sağlayabiliriz tüm bütçelere ve gereksinimlere uyacak şekilde hızlı ve uygun fiyatlı krediler için şimdi bize ulaşın. socialfundltd@gmail.com