banner731

Sağlık personeli alımı iş ilanı! Gaziantep Üniversitesi'ne memur alımı yapılacaktır!..

Gaziantep Üniversitesi sağlık personeli alımı yapılacağına dair yeni iş ilanı yayınladı.. Üniversite Rektörlüğü tarafından yayınlanan ilama göre, 3 sağlık teknikeri memur alımı yapılacağı bildirildi. Memur alımı başvurusunda bulunancak adaylardan, 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranacak olup, KPSS-P93 puan türü esas alınacak. Memur alımı başvuruları 26 Nisan'da başlamış olup 10 Mayıs 2019 tarihi mesai bitimine kadar devam etmektedir. Peki sağlık personeli alımı başvuru şartları nelerdir. Kimler Sağlık teknikeri memur alımı başvurusunda bulunabilir? Sağlık personeli alımı için yayınlanan iş ilanı detayları hepsi bu haberde...

Kamu Personeli Alım İlanları 27.04.2019, 12:57 27.04.2019, 13:19
Sağlık personeli alımı iş ilanı! Gaziantep Üniversitesi'ne memur alımı yapılacaktır!..

Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, sağlık personeli alımı için yeni iş ilanı yayınlandı. Yeni yayınlanan iş ilanına göre, Üniversite kendi bünyesinde görevlendirmek üzere 3 sağlık teknikeri memur alımı yapılacaktır. Sağlık personeli alımı başvurusunda bulunanacak adaylardan özel şartlar ile birlikte, 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranacaktır. 

Memur alımı başvuru şartları arasında, sağlık personeli alımı başvurusunda bulunacak adaylardan Yükseköğretim kurumlarının Önlisans Odyometri bölümünden, Yükseköğretim kurumlarının Radyoloji Bölümü veya Tıbbi Görüntüleme Teknikleri önlisans programlarının birinden veya Yükseköğretim kurumlarının Radyoloji Bölümü veya Tıbbi Görüntüleme Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmaları ayrıca en az 4 yıl Üniversite hastanelerinde çalışmış olmak, 18 ay Girişimsel Nöroloji ve Radyoloji Anjio konusunda deneyimli olmaları istenecektir. 

Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan resmi sağlık personel alımı ilamı şöyle;

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI
Üniversitemizde istihdam edilmek üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esasların ek 2. maddesinin (b) fıkrasına uyarınca, 2018 KPSS93 puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen unvanlarda Sağlık Personeli alınacaktır.

BAŞVURU YAPACAK ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR
1- Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranacaktır.
2- Başvuracak adayların 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmalıdırlar.
2018 KPSS-P93 puan türü esas alınacaktır.
3- İlgililerin, ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) istenilen belgeler ile Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. İlanda yer alan pozisyonlardan sadece birine müracaat edilecektir. Posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
4- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin (B) fıkrasına 5917 sayılı Kanunun 47.maddesinin5.fıkrası (a/2) bendi ile eklenen hüküm uyarınca, sözleşmeli(4/B) olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

5- Gerçeğe aykırı belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilenlerin atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış ise iptal edilir ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilir.
6- Başvurular incelendikten sonra atamaya hak kazanan asil ve yedek adayların isimleri Üniversitemiz web sayfası ilanlar bölümünde ilan edilecektir. Atamaya hak kazananlar haklarında yaptırılan güvenlik soruşturmaları olumlu sonuçlandığı takdirde göreve başlatılacaklardır. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
İstenilen Belgeler:
1- Başvuru formu (https://www.gantep.edu.tr)
2- 2018 KPSS sınav sonuç belgesi
3- e-devlet üzerinden alınacak mezun belgesi
4- Kimlik Fotokopisi
5- Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Form tek sayfa olacak şekilde ve bilgisayar ortamında doldurulacaktır. (https://www.gantep.edu.tr) 3888/1-1

Yorumlar (0)