Sahil Güvenlik Komutanlığı KPSS Puanı İle Kamu Personeli Alıyor ! Genel Şartlar ve Başvuru Detayları

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından bir ilan yayımlanmış ve yayımlanan ilanda KPSS puanı ile kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. İlan hakkında genel şartlar ve başvuru detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz..

Sahil Güvenlik Komutanlığı KPSS Puanı İle Kamu Personeli Alıyor ! Genel Şartlar ve Başvuru Detayları

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda farklı pozisyonlarda görevlendirmek üzere personel alımı yapılacağı ifade edildi.

Konu ile ilgili olarak Sahil Güvenlik Ege Deniz Onarım Destek Komutanlığı'nda görevlendirmek üzere 18 personel alımı yapacak. Bunun yanı sıra Sahil Güvenlik Karadeniz Onarım Destek Komutanlığı 20 Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Komutanlığı 31 Sahil Güvenlik Mersin Onarım Komutanlığı 5 kamu personeli alımı yapacak.

BAŞVURU DETAYLARI

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan ilana başvurular 28 Haziran 2018 tarihinde başladı. Söz konusu ilana başvurular 7 Temmuz 2018 tarihinde sona erecektir. Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlükleri veya internet (www.iskur.gov.tr) aracılığıyla yapabileceklerdir.

GENEL ŞARTLAR

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, 2016 Kamu Personeli Sınavından (KPSS) KPSS94 puan türünden en az altmış ve üzeri puan almak, Hakkında yapılacak güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması, Sağlık Durumunun çok tehlikeli işyerinde çalışmasına uygun olduğuna dair sağlık kurlu raporu almak. Sağlık Raporu İşyeri Hekimi tarafından incelenecek ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunun 15'inci maddesi gereği kişinin yapacağı işe uygun olduğunu belirten sağlık raporu İşyeri Hekimi tarafından düzenlenecektir, - Kamu kurum ve kuruluşlarının kendi disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 00:42
YORUM EKLE