Sahil Güvenlik Komutanlığı Lise Mezunu KPSS Şartsız Memur Alımı Yapıyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından bir ilan yayımlanarak KPSS şartsız lise mezunu kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan memur alımı ilanının detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 26.11.2018, 08:38 17.01.2019, 21:24
Sahil Güvenlik Komutanlığı Lise Mezunu KPSS Şartsız Memur Alımı Yapıyor

Devlet Personel Başkanlığı tarafından Sahil Güvenlik Komutanlığının bir ilanı yayımlanarak memur alımı yapılacağı duyuruldu. 

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu kamu personeli alımında büro memuru ve temizlik elemanı alımı yapılacağı ifade edildi. Kamu personeli alımına lise mezunu adayların başvuru yapabilecekleri belirtilirken adaylarda KPSS şartı aranmadı. 

Söz konusu ilana başvurular 26 Kasım itibari ile başladı ve 30 Kasım'a kadar devam edecektir. Söz konusu ilana başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlükleri veya internet (www.iskur.gov.tr.) aracılığıyla yapılacaktır.

İLANIN DETAYLARI

2- Türk vatandaşı olmak,

3- 18 yaşını tamamlamış olmak,

4- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edim ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

5- Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 3/I maddesi gereği en az %40 engelli olmak gerekmektedir. Çok tehlikeli işyerinde istihdam edilecek olup, yapılacak işin niteliğine göre görme, iki eli kullanamama, zihinsel ve psikolojik rahatsızlığı bulunanlar başvuramayacaktır

6- Hakkında yapılacak güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması,

7- Engelli statüsü dışında sağlık durumunun çok tehlikeli işyerinde çalışmasına uygun olduğuna dair sağlık kurulu raporu almak. Sağlık Raporu İşyeri Hekimi tarafından incelenecek ve 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 15'inci maddesi gereği kişinin yapacağı işe uygun olduğunu belirtilen sağlık raporu İşyeri Hekimi tarafından düzenlenecektir.

8- Kamu kurum ve kuruluşlarının kendi disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak,

9- İşe göndermede öncelik hakkından yararlanacak adaylar, durumlarını daha önce çalıştıkları kamu kurum ve kuruluşlarından alacakları belgeyle ıspat etmek zorundadırlar. Terörle mücadele sırasında malul sayılmayacak şekilde yaralananlar, sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısıyla, terörle mücadelede göstermiş oldukları üstün başarı nedeniyle takdire layık görülenler Kuvvet komutanlığı için asgari Tugay Komutanlığınca, Jandarma Genel Komutanlığı için asgari Alay Komutanlıklarınca kendilerine verilen takdir belgeleriyele durumlarını belgelemeleri gerekmektedir.

10- Sınava; başvuruda bulunanlar arasından 07.12.2018 tarihinde saat 10:00'da Pendik Belediyesine ait Yunus Emre Kültür Merkezinde (Batı Mah.Erol Kaya Cad. No:21 Pendik/İSTANBUL) Noter huzurunda "başvuruda bulunanların katılabileceği" kura çekimi ile açık iş gücü sayısının 4 katı belirlenen adaylar katılabilecektir. Noter huzurunda kura çekimi ile belirlenen adaylar Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Onarım Destek Komutanlığında sözlü sınava tabi olacaktır. Kura çekimi sonuçları www.sg.gov.tr adresinde açıklanacaktır.

Yorumlar (5)
İbuli 12 ay önce
%40 engelli şartı ne abi ya neyse arkadaşlara başarılar.
Metin alay 12 ay önce
Meslek lisesi mezunuyum motor bölümü 18 yaşındayım erzurumda yasiyorum
Gozde 12 ay önce
Peki muracaat nereye yapilacak
yalnız kowboy 12 ay önce
engellimi alıyorlar sadece şartlar %40 engel yazıyor
ALİ 12 ay önce
başvuruyu nerden yapacaz ustam i̇şkurda öyle bi̇r i̇lan yok