Sayıştay Başkanlığı 45 Kamu Personeli Alım İlanı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Sayıştay Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanla beraber 45 kamu personeli alımı yapılacağı duyurulmuştu. Söz konusu ilanın başvuru detaylarına yönelik olarak merak edilen tüm detayları ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. Peki başvurular ne zaman sona erecek? İşte detaylar...

Kamu Personeli Alım İlanları 13.04.2018, 15:03 12.02.2019, 15:38
Sayıştay Başkanlığı 45 Kamu Personeli Alım İlanı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Sayıştay Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanla başkanlığın kendi bünyesinde görevlendirmek üzere 45 kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu ilan geçtiğimiz günler içerisinde Devlet Personel başkanlığı üzerinden yayımlanmıştı.

İlana yönelik olarak başvuru şartlarını, son başvuru tarihini ve başvuruların nereye yapılacağına yönelik olarak detayları açıklıyoruz...

BAŞVURU DETAYLARI

Yayımlanan ilana başvuruda bulunacak adaylardan istenilen bazı genel şartlar bulunmakta.

Söz konusu adaylardan istenilen genel başvuru şartları arasında ise; "657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel nitelikleri taşımak, Eleme sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1983 ve daha sonra doğmuş olmak), Sağlıkla ilgili, denetçilik görevini sürekli olarak yurdun her yerinde yapmasına engel bir durumu bulunmamak" şartları adaylardan isteniliyor.

BAŞVURU HAKKINDA DETAYLAR

Sayıştay Başkanlığı'nca yayımlanan kamu personeli alım ilanına başvurular 18 Nisan 2018 tarihinde başlayacak ve adaylar başvurularını 24 Nisan 2018 tarihine kadar yapabilecekler.

Sayıştay Başkanlığı kamu personeli alım ilanına yapılacak olan başvuruların Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından alınacağı ifade edildi.

Yorumlar (0)