Sayıştay Başkanlığı Kamu Personel Alım İlanına Başvurular Sona Eriyor !

Sayıştay Başkanlığı yayımladığı ilanı ile kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu personel alım ilanına başvurular bugün sayılıyor. Bu kapsamda ilan hakkımda tüm detayları haberimizde okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 24.04.2018, 09:24 12.02.2019, 16:13
Sayıştay Başkanlığı Kamu Personel Alım İlanına Başvurular Sona Eriyor !

Sayıştay Başkanlığı yayımladığı ilanı ile eleme sınavı ile kendi bünyesinde görevlendirmek üzere kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu personel alım ilanında belirtilen eleme sınavı Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilecektir. Bundan dolayı adayların başvuruları ÖSYM aracılığı ile alınmaktadır.

İLAN DETAYLARI

Adaylar ilana başvurularını 18 Nisan 2018 tarihinde yapmaya başladılar ve 24 Nisan 2018 tarihi itibari ile başvurular sona eriyor. İlana başvuru yapacak olan adayların 200 TL sınav ücretini ÖSYM tarafından belirlenen bankalara ödemeleri gerekmektedir. Ayrıca başvuru ücreti ise ÖSYM tarafından 5 TL olarak belirlenmiştir. Adaylar 30 Nisan 2018 tarihinde geç başvurularını yapacaklardır ve 300 TL sınav ücreti ödeyeceklerdir. Eleme sınavı ise ÖSYM tarafından 26 Mayıs 2018 ile 27 Mayıs 2018 tarihlerinde uygulanacaktır. Sınav saat 14.45'te başlayacak ve 80 dakika sürecektir.

Tüm bunların yanı sıra eleme sınavında başarılı olan adaylar klasik usule göre yazılı sınava da tabi olacaklardır. Bu sınav da iki oturum halinde 11 Ağustos 2018 ve 12 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Sınav Ankara'da yapılacaktır. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Sayıştay Başkanlığı kamu personeli alım ilanına ilişkin bir kılavuz yayımlandı. Yayımlanan kılavuzda başvuru şartları da belirtildi. Buna göre başvuru şartları hakkında kılavuzda "Sınava bir lisans programından mezun olup, Eleme Sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibarıyla 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olan adaylar (1 Ocak 1983 ve daha sonraki doğumlular), başvurabileceklerdir. (Sayıştay Denetçi Yardımcılığı Yönetmeliği’nin 4. maddesi gereği, sınava gireceklerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki en az dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmaları gerekmektedir.)" ifadelerine yer verildi.

BAŞVURULAR

İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını elektronik ortamda ve ÖSYM başvuru merkezleri aracılığı ile gerçekleştirilecektir. Başvuru yapacak olan adaylar başvurularını ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi üzerinden yapacaklardır. 

Yorumlar (0)