Seçim Öncesi 60 KPSS Puanıyla 9 Bin 288 Memur Alım İlanına Başvuru Yapabilirsiniz (Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu)

Bilindiği üzere seçim öncesi dönemde çok sayıda kamu kurumu tarafından memur alım ilanı yayımlandı. Bu alım ilanlarının bazılarında Kamu Personeli Seçme Sınavı puanıyla başvuru yapılacağı açıklanırken bazı kurumlar KPSS şartı talep etmediğini duyurdu. Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza 60 KPSS puanıyla memur alımı yapacağını açıklayan ve başvuru süreci halen devam etmekte olan memur alım ilanlarını derledik. Söz konusu memur alım ilanlarını yayımlayan kurumlar, ilanlara başvuru yapacak adaylardan talep edilen başvuru koşulları ve ilanlara başvuruların yapılması sırasında dikkat etmeniz gereken tüm hususları haberimizde derledik.

Kamu Personeli Alım İlanları 09.05.2018, 19:45 12.02.2019, 17:02
Seçim Öncesi 60 KPSS Puanıyla 9 Bin 288 Memur Alım İlanına Başvuru Yapabilirsiniz (Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu)

Devlete bağlı kurumlar kendilerine ait internet siteleri, Devlet Personel Başkanlığı veya Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladıkları ilanlar ile memur alımları yapıyorlar. 

Söz konusu memur alım ilanlarını Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza anlık olarak aktarıyoruz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden yaptığımız paylaşımlar ile sizleri bu alım ilanlarından haberdar ediyoruz. 

Kamupersoneli.net olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza 60 KPSS puan şartıyla ya da KPSS şartı olmadan memur alım ilanı yayımlayan devlet kurumlarının personel alım ilanlarını derledik. İşte detaylar, 

HANGİ KURUMLAR ALIM YAPIYORLAR

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında lise, önlisans ve lisans düzeyinden mezun olmuş adayların başvuru yapabilecekleri çok sayıda kadro bulunuyor. 

DPB, İşkur veya kendi internet siteleri aracılığıyla yayımladıkları ilanlarda 60 KPSS puan şartıyla ya da KPSS şartı olmadan memur alım ilanı yayımlayan kurumlar şunlar, 

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT), Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye'nin farklı şehirlerinde bulunan 15 Üniversite, Belediye Başkanlıkları, Öğretmenevleri, Polisevleri, İl Özel İdareleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları

HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALIMI YAPILIYOR?

Yukarıda siz okuyucularımıza memur alımı yapacağını duyuran kurumların isimlerini ana hatlarıyla aktardık. Bu kurumlar tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında onlarca farklı pozisyonda memur alımı yapılıyor. 

Her kurum tarafından kendi ihtiyaçlarına göre belirlenen bu kadroları haberimizin altında yer alan bağlantılar aracılığıyla, ilanı yayımlayan kuruma göre görüntüleyebilirsiniz. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Kamu kurumlarında memur olarak görev almak isteyen adayların bildiği üzere bu alım ilanlarına başvuru yapacak adayların, ilanı yayımlayan kurum tarafından belirlenen başvuru koşullarına haiz olması gerekiyor. 

Adayların ayrıca Devlet Memurları kanununda yer alan ve tüm adaylardan talep edilen ortak özellikleri de sağlaması gerekiyor. Söz konusu bu genel ve özel koşulları sizlere aşağıda aktarıyoruz ancak bazı kurumlar bu şartların dışında alım yapılacak unvana göre farklı koşullar talep edebilirler. Yine bu özel koşulları haberimizin altındaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. 

Adaylardan talep edilen genel ve özel şartlar; 

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, . Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak, Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamalarında bir sakınca bulunmamak.

İLANLARA İLİŞKİN DETAYLAR

Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza aktardığımız memur alım ilanlarına dair tüm detayları görüntülemek, eğitim, KPSS ve diğer özel şartlara ulaşmak ve başvuru yapmak için aşağıda yer alan bağlantılardan faydalanabilirsiniz. 

Yorumlar (5)
Hakkı 1 yıl önce
Hep yaşsınırı var;40 yaşındaki insan yaşamaya hakkı yokmu madem bizi insan yerine koymuyorlarsa versinler elimize silah 30 millyon issiz Gidelim Kudüsü kurtarmaya....
Serkan 1 yıl önce
Uzman erbaşların hakkını verin görün önümüze 7 yıl engeli koydular doktora mı yapacaz.
N 1 yıl önce
Bütün önlisans mezunları için geçerli mi başvurular yoksa sadece o bölümlerden mezun olanlar mı başvuru yapabilir ?
Omer 1 yıl önce
Nasıl başvuru yapa bilirim
N 1 yıl önce
bütün önli̇sans mezunlari başvuru yapabi̇li̇r mi̇ ?