02 Mart 2018 Cuma 00:54
Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Devlet Personel Başkanlığı resmi interet sitesi üzerinden ilan yayımlayan Türkiye Cumhuriyeti Serhat Kalkınma Ajansı kamu personeli alımı yapacağını duyurdu.

5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde personel alımı yapacağını açıkladı. Söz konu ilanla alakalı olarak merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

SERHAT KALKINMA AJANSI KAMU PERSONELİ ALIMI YAPIYOR

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla ilan yayımlayan Serhat Kalkınma Ajansı söz konusu yayımladığı ilanla beraber 5 uzman alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilan içerisinde adaylardan istenilen genel şartlar ve özel şartlar açıklanırken başvuru şartlarına haiz olunması istenildi. Başvuru şartları uygun olmayan adaylrın başvurularının geçersiz sayılacağı belirtildi.

BAŞVRUDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

Söz konusu ilanla alakalı olarak adaylarda aranan genel şartlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya en az altı ay ertelemiş veya askerlik ile herhangi bir ilişiği olmamak, Yurt içi / yurt dışı seyahat engeli bulunmamak, devamlı görev yapmasına sağlık açısından engeli bulunmamak. 2. Uzman Personel İçin Başvuru Şartları 2.1. KPSS Puanı İle Başvuracak Adaylar Bakımından; Hukuk, İktisat, Maliye, İşletme, İstatistik, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Sosyoloji, Mimarlık, Şehir ve Bölge Plânlama ile Mühendislik dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmak

KPPS VE YDS ŞARTI

KPSS puanı ile başvuracak adaylar için, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 21-28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından mezun oldukları öğrenim dalları itibariyle aşağıdaki tabloda gösterilen ilgili puan türlerinden en az 80 puan almış olmak, Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS), Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (YDS - e-YDS) İngilizce dilinden son 5 (beş) yıl içerisinde en az 70 (yetmiş) 2 puan almış veya son 2 (iki) yıl içinde CPE, CAE, TOEFL iBT veya PTE akademik sınavlarından birinde bu puana denk kabul edilen geçerlilik süresi dolmamış uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak şartları adaylarda aranan şartlar olarak sıralanmış durumda.

BAŞVURU SÜRECİ

Yayımlanan kamu personeli alımıyla alakalı olarak adayların başvurularını; mülakat sınavına katılabilmeleri için yukarıda sayılan başvuru belgelerini Serhat Kalkınma Ajansı Merkez Hizmet Binası Ortakapı Mahallesi Atatürk Caddesi No:117 KARS adresine, en geç sınav ilanında belirtilen son müracaat tarih ve saatine kadar (06 Nisan 2018, saat 18.00) elden veya posta yolu ile teslim etmeleri şart olduğu açıklandı.

Son Güncelleme: 09.02.2019 06:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.