SGK 50 Kamu Personeli Alımı İçin Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

SGK 50 Kamu Personeli Alımı İçin Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Sosyal Güvenlik Kurumu yayımladığı ilanı ile 50 kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu ilana ilişkin tüm detayları ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Sosyal Güvenlik Kurumu Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile bir ilanını yayımlamıştı. Yayımlanan ilanda Sosyal Güvenlik Kurumu kendi bünyesinde çalıştırmak üzere 50 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilana ilişkin tüm detayları ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 

ALINACAK PERSONEL

SGK personel alım ilanında 50 Sosyal Güvenlik Kurumu Müfettiş Yardımcısı alımının yapılacağı ifade edildi.

GENEL ŞARTLAR

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylardan; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde yazılı nitelikleri haiz olmak, Sınavın yapıldığı 2017 yılının Ocak Ayının birinci günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak, En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, İktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurtiçi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, ÖSYM tarafından 2015 ve 2016 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS); KPSSP46 veya KPSSP113 yahut KPSSP118 puan türlerinin birisinden 80 ve üzerinde puan almak ve sınava müracaat eden adaylar içerisinde en yüksek puanlı 250 kişi içerisinde bulunmak, Süresi içerisinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenilen diğer bilgi ve belgeleri Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına vermiş olmak şartları aranmaktadır.

BAŞVURULAR

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 25 Mayıs 2017 tarihine kadar yapacaklardır.  Başvurular "Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Siıııon Bolivar Cad. No:23 Çankaya/ANKARA" adresine şahsen ya da posta yoluyla yapılacaktır.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

SGK personel alımına başvuru yapacak olan adaylar; Aday başvuru formu (Sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Başkanlığının yukarıda belirtilen adresinden ya da www.sgk.gov.tr web sitesinden temin edilebilir), İki (2) fotoğraf, Kamu Personeli Seçme Sınavı Sonuç Belgesi, Yüksek öğretim kurumu diploma veya bitirme belgesinin aslı veya onaylı sureti, belgeleri ile başvuru yapacaklardır.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler