Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Memur Alımı Yapıyor

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, yayımladığı bir ilan ile ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere sözleşmeli memur alımı yapacağını ilan etti. Farklı kadrolardan yapılacak personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların bilmeleri gerekenlere dair detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Memur Alımı Yapıyor

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı için bir ilan yayımladı.

Kamu Personeli Seçme Sınavı puan esasına göre yapılacağı duyurulan personel alımlarına ilişkin tüm ayrıntıları siz okuyucularımız ile haberimizde paylaşıyoruz. 

SHGM SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden alım yapılacağı açıklanan sözleşmeli personel alım ilanında, Havacılık Sertifikasyon Uzmanı, Havacılık Simülatör Uzmanı ile Büro Personeli pozisyonlarına personel alınacağı duyuruldu.

Söz konusu kadrolara alım yapılacak personel sayısına ilişkin yayımlanan verilerde, Havacılık Sertifikasyon Uzmanı kadrosuna 15 kişi, Havacılık Simülatör Uzmanı 10 kişi ve Büro Personeli kadrosuna 3 kişinin alınacağı bildirildi. 

KADROLARA GÖRE BELİRLENEN BAŞVURU KOŞULLARI

Yukarıda alım yapılacak personel sayısına ilişkin detayları aktardığımız personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların ilan metninde adaylara duyurulan başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. 

İlan metninde açıklanan başvuru koşulları her bir kadro için ayrı ayrı belirtilmiş şu şekilde yayımlanmıştır. 

Havacılık Simülatör Uzmanı kadrosu için;

Elektrik, Elektronik, Elektrik- Elektronik, Bilgisayar, Endüstri, Mekatronik, Makine, Uçak, Uzay, Havacılık, Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak, Havacılık Simülatörü Tasarımı, Üretimi ve/veya Sertifikasyonu konularında en az üç yıl tecrübe sahibi olmak, Alanı ile ilgili literatürü takip edebilecek düzeyde yabancı dil bilmek.

Havacılık Sertifikasyon Uzmanı kadrosu için; 

Bu kadro için açıklanan başvuru koşullarında, Elektrik, Elektronik, Elektrik- Elektronik, Bilgisayar, Endüstri, Mekatronik, Makine, Uçak, Uzay, Havacılık, Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak, Hava aracı ve parçaları tasarımı, üretimi ve/veya sertifikasyonu konularında en az üç yıl tecrübe sahibi olmak, Alanı ile ilgili literatürü takip edebilecek düzeyde yabancı dil bilmek. maddeleri yer alıyor.

Büro Personeli kadrosu için;

Bu kadro için açıklanan ilanlarda lise ve önlisans mezunu adayların başvuru yapabileceği iki pozisyon bulunuyor. Önlsians mezunu adayların başvuru koşulları arasında, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi ön lisans programlarının birinden mezun olmak. Kamu Personeli Seçme Sınavından puana sahip olmak, şartları yer alıyor

Büro Personeli kadrosu için yayımlanan lise mezunu düzeyinde alım yapılacağı bildirildi. Lise düzeyinde başvuru yapacak adaylar için açıklanan başvuru koşullarında, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (internet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Bilgisayar Operatörlüğü veya Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilgisayar Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Donanımı ön lisans programlarının birinden mezun olmak (1 kişi) İlan tarihinde geçerli olan KPSS Ön lisans Programlarından P93 puan türüne sahip olmak. maddeleri bulunuyor. 

BAŞVURU SÜRECİ

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, personel alım ilanına başvurular 29 Ocak tarihinde sona erecek. İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını "www.shgm.gov.tr" web adresi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştireceklerdir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 05:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet
Adalet - 1 yıl Önce

Niye adalet mezunlarına kadro açılmıyor