25 Temmuz 2019 Perşembe 15:45
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüklerine KPSS Şartsız, Sınavsız Kura İle En Az İlkokul Mezunu İşçi Alımı Yapılıyor

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından Türkiye İş Kurumuna (İŞKUR) bildirilen listelere göre iş ilanları yayımlanmaktadır ve personel istihdamı sağlanmaktadır.

25 Temmuz 2019 tarihli İŞKUR kamu iş ilanları kapsamında yeni işçi alımlarının yapılacağı bildirilmiştir. Yayımlanan ilanlara göre, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere en az ilkokul mezunu adaylar arasından başvuruların alınacağı duyuruldu.

Ayrıca başvuru yapacak adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı talep edilmiyor ve işçi alımının sınavsız yapılacağı açıklandı.

SGK işçi alımı için sadece kura düzenlenecek ve kura çekilmesiyle istihdam edilecek personeller belirlenecektir. Bu nedenle kuralarda herhangi bir hata olmaması için noter çağırılacaktır.

SGK İŞÇİ ALIMI KADROLARI

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüklerinde istihdam edilemk üzere yayımlanan ilanlara göre işçi alımı yapılacak kadrolar şu şekildedir;

"Telefon Santral Operatörü, Beden İşçisi (Genel)(Beden İşçisi (Temizlik)), Bulaşıkçı (Stevard), Garson (Servis Elemanı) ve Aşçıbaşı"

SGK İŞ İLANI BAŞVURU ADRESLERİ

SGK tarafından yayımlanan iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar bu adresler üzerinden detayları inceleyerek başvuru yapabilecektir;

Garson (Servis Elemanı)    
SGK MANİSA İL MÜDÜRLÜĞÜ

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

Telefon Santral Operatörü    
SGK MANİSA İL MÜDÜRLÜĞÜ 

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

Beden İşçisi (Genel)(Beden İşçisi (Temizlik))  
SGK MANİSA İL MÜDÜRLÜĞÜ 

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

Bulaşıkçı (Stevard)    
SGK MANİSA İL MÜDÜRLÜĞÜ 

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

Bulaşıkçı (Stevard)  
SGK MANİSA İL MÜDÜRLÜĞÜ 

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

Bulaşıkçı (Stevard)    
TEKİRDAĞ SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

Garson (Servis Elemanı)    
TEKİRDAĞ SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ 

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

Aşçıbaşı  
TEKİRDAĞ SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ 

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

SGK İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

SGK tarafından yayımlanan iş ilanları başvuru şartları şu şekildedir;

1- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2- 18 yaşını tamamlamış olmak.

3- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4- Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.

5- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

6- Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.

7- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

8-Başvuru yapacak olan adayların ilanların yayımlandığı il sınırları içinde ikamet ediyor olması.

9- Her aday, Tekirdağ İş Kurumunda (İŞKUR) yayımlanan listede belirtilen bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

10- Adayların, talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak.

11-İlanın yayınlandığı tarihte herhangi bir kamu kurumunda çalışmıyor olmak.

12- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.

13- Eski hükümlüler için ilan edilen kadroya başvuran adaylar;

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

14- Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

Son Güncelleme: 25.07.2019 21:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kamu yönetimi mezunuyum 2019-07-25 18:35:01

Kamu yönetimi mezunuyum kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun bizlere farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn

Avatar
LOLPRO 2019-07-26 10:34:19

HER HABERİNİZ ÇALINTI ÇÖP OLDUNUZ SON GÜNLERDE BAŞKA SİTELER ATIYOR ON SAAT SONRA ATIYONUZ

Avatar
Cemal 2019-07-27 00:43:18

İskur kamu is ilanı fakat eski hükümlü is ilanın diye belirtmiyonuz

Avatar
Serkan 2019-08-01 18:43:18

Asıl ve yedek listesi nerde