Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) KPSS Puanıyla 50 Kamu Personeli Alıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) geçtiğimiz günlerde yayımladığı bir ilan ile ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu personel alım ilanına başvuru süreci devam ediyor olup ilana dair tüm detayları siz okuyucularımıza haberimizde aktarıyoruz.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) KPSS Puanıyla 50 Kamu Personeli Alıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yayımladığı bir ilan ile açıklanan kadrolarında görevlendirmek üzere kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. 

Kamu Personeli Seçme Sınavı puan esasına göre yapılacağı belirtilen personel alım ilanında açıklanan boş pozisyonlar, ilana başvuru şartları ve diğer detayları siz okuyucularımıza haberimizde aktarıyoruz. 

SGK 50 KAMU PERSONELİ ALIYOR

Sosyal Güvenlik Kurumu yayımladığı personel alım ilanında yer alan kadro detaylarına göre, kurumun daha sonra açıklanacak birimlerinde görev alacak personeller Sosyal Güvenlik Kurumu Müfettiş Yardımcılığı kadrosunda görevlendirilecek. 

Ayrıca açıklanan Müfettiş Yardımcılığı kadrosu için 50 kişi istihdam edilecek. 

İLANA BAŞVURU KOŞULLARI

Sosyal Güvenlik Kurumu ilana başvuruda bulunacak adayların, açıklanan Müfettiş Yardımcılığı kadrosu için belirlenen başvuru koşullarını sağlamalarını talep ediyor. Bu koşullar arasında devlet kurumlarına genel memur alımı başvuru koşullarının yanı sıra alım yapılacak kadrolara ve unvanlara göre belirlenen özel şartlar yer alıyor. 

Genel Memur Alım Şartları; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde yazılı nitelikleri haiz olmak, sınavın yapıldığı 2018 yılının Ocak Ayının birinci günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak, kamu haklarından mahrum olmamak ve görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak.

Eğitim Şartı; söz konusu ilana başvuru yapacak adayların, en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurtiçi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları isteniyor. 

KPSS Şartı; ilana başvuru yapacak adayların ÖSYM tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS); KPSSP22 veya KPSSP48 puan türlerinin birisinden en 80 puan almış olması gerektiği bildirildi.

BAŞVURU SÜRECİ

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) personel alım ilanına başvurular 9 Şubat tarihinde sona erecek. 

Söz konusu ilana başvuru yapacak adaylar başvurularını, Sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı (Simon Bolivar Caddesi No. 23 Çankaya/ANKARA) adresine, istenilen belgeler (2 adet fotoğraf, KPSS Sonuç Belgesi, Yükseköğretim kurumu diploma veya bitirme belgesinin aslı veya onaylı sureti) ile yapılacak. Kurum başvuruların şahsen yapacaklar. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2018, 21:28
YORUM EKLE