Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) KPSS şartlı 400 kamu personeli alımı yapacaktır! Personel alımı başvuru şartları ve sözlü sınav tarihi belli oldu!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) KPSS şartlı olarak toplamda 400 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı olarak çalışacak adaylar için istenilen başvuru şartları belli oldu. Adayların 657 Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesine uygun olmaları ve KPSS sınavından en az 75 puan almaları gerektiği belirtildi. Başvurular 10 Haziran'da başlayacak olup, 17 Haziran 2019 tarihinde sona erecektir. Başvuruları kabul edilen adaylar, 20 Haziran’da SGK’ nın resmî web sayfası üzerinden listeye çıkacaktır. Listede ismi açıklanan adaylar sözlü giriş sınavına çağrılacak ve bu sözlü sınavından da başarılı olan adaylar SGK’ da devlet memuru olarak göreve başlayacaklardır. Peki personel alımı başvuru şartları nelerdir? Personel alımı giriş sınavı tarihi ne zaman? Sözlü sınav nerede yapılacaktır? Tüm sorularınızın cevabı bu haber içeriğinde…

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) KPSS şartlı 400 kamu personeli alımı yapacaktır! Personel alımı başvuru şartları ve sözlü sınav tarihi belli oldu!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Devlet Personel Başkanlığı’nın (DPB) web sayfası üzerinden kamu personeli alımı yapılacağına dair ilan yayınladı. Yayınlanan ilana göre; SGK, Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alımı yapacaktır. Toplamda 400 adet Sosyal Güvenlik Denetmeni alacağını açıklayan SGK, personel alımı ile ilgili başvuru şartlarını belirtti. Kurum tarafından belirtilen şartlara göre, personel alımı başvurusunda bulunacak adayların, ÖSYM tarafından 2017 ve 2018 yılında yapılan KPSS sınavından en az 75 puan almaları gerektiği, adayların 35 yaşını doldurmamış 36 yaşından gün almamış olmaları ve 657 Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesinin 1. Fıkrasının (A) bendinde yer alan şartları taşıması gerektiği belirtildi.

SGK personel alımı başvuruları www.türkiye.gov.tr adresinden 10 Haziran – 17 Haziran 2019 mesai bitim tarihine kadar elektronik ortamda yapılacak olup, başvurusu kabul edilen adayların isimleri, 20 Haziran 2019 tarihinde www.sgk.gov.tr web adresinde listeye çıkacaktır.

Giriş sınavına hak kazanan adaylar, Ankara’da 8 Temmuz ile 26 Temmuz 2019 tarihleri arasında sözlü sınava tabi olacaklardır.

SGK 400 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı Kamu personeli alım ilanı genel başvuru şartları hakkında daha fazla bilgi almak için BURAYI TIKLAYINIZ>

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 16:00
YORUM EKLE