Sosyal Güvenlik Kurumu Yüksek Maaşla 73 Memur Alımı Yapıyor !

Sosyal Güvenlik Kurumu yayımladığı ilanlar ile toplamda 73 personel alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu personel alım ilanlarına başvurular devam ediyor. Peki kimler başvuru yapabilecek? Başvurular ne zamana kadar nasıl yapılacak? Tüm detayları haberimizde ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 04.02.2018, 12:54 09.02.2019, 05:24
Sosyal Güvenlik Kurumu Yüksek Maaşla 73 Memur Alımı Yapıyor !

Sosyal Güvenlik Kurumu geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden ilanlarını yayımladı. Yayımlanan ilanlara göre 50 adet Müfettiş Yardımcı, 15 adet sözleşmeli programcı ve 8 adet sözleşmeli çözümleyici alımı yapılacağı ifade edildi.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

Sosyal Güvenlik Kurumu toplam 23 sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapacak olan adayların bazı şartları karşılamaları gerekmektedir. Bu kapsamda adayların "657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara haiz bulunmak. 2- Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. 3- 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak" şartlarına haiz olmaları gerekmektedir. Diğer şartları ve başvuruları detayları için adayların kılavuzu incelemeleri gerekmektedir.

Söz konusu personel alım ilanına başvurular 8 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir. Başvuru yapacak olan adayların "www.sgk.gov.tr" web adresinde yayımlanan ilan ekindeki dilekçe ve istenilen diğer belgeler ile şahsen başvuru yapacaklardır. Adaylar başvurularını Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Ziyabey Cad.No:6 Balgat/ANKARA adresine yapacaklardır.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

50 ADET MÜFETTİŞ YARDIMCISI ALIMI

50 adet müfettiş yardımcısı alım ilanına başvuru yapacak olan adayların "657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde yazılı nitelikleri haiz olmak, sınavın yapıldığı 2018 yılının Ocak Ayının birinci günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak, kamu haklarından mahrum olmamak ve görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak. en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurtiçi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak." şartlarına haiz olmaları gerekmektedir. 

Söz konusu ilana başvurular 9 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir. İlana başvurular şahsen yapılacaktır. Bu kapsamda kılavuzda belirtilen belgelerle beraber adayların syal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı (Simon Bolivar Caddesi No. 23 Çankaya/ANKARA) adresine başvuru yapmaları gerekmektedir.

Yorumlar (0)