Spor Bakanlığı 3 Bin 243 Personel Alımı Kadro Dağılımı Belli Oldu ! İşte Başvuru Ekranı !

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde 3 bin 243 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edilmişti. Bunun yanı sıra alımların İŞKUR üzerinden yapılacağı belirtilerek başvuru tarihleri ifade edildi. Spor Bakanlığı personel alımına ilişkin kadro dağılımı da belli oldu. İşte detaylar...

Spor Bakanlığı 3 Bin 243 Personel Alımı Kadro Dağılımı Belli Oldu ! İşte Başvuru Ekranı !

Geçtiğimiz günlerde aktardığımız haberde, Gençlik ve Spor Bakanı tarafından yapılan açıklamaya ver vermiş, ilan bekleyen adaylara müjdeli haber duyurulmuştu. Bakan tarafından yapılan açıklamada, 3243 sürekli işçi statüsünde alım yapılacağına yer verilmiş, alımlarla alakalı bilgilendirmeler yapılmıştı. 

İşte başvuruları henüz başlamayan ve Pazartesi günü 11 Şubat 2019 tarihi itibariyle başlayacak alımlarla alakalı detaylar...

Bakanlık hangi kadrolardan alım yapacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Temizlik görevlisi, cankurtaran, mekaniker (pedallı araçlar), otobüs kaptanı (şoför), aşçı, aşçı yardımcısı, elektrik tesisatçısı (bina), güvenlik görevlisi, havuz suyu operatörü, ısıtma ve sıhhi tesisatçı, garson (servis elemanı), resepsiyon görevlisi (ön büro elemanı), soğutma ve iklimlendirme teknisyeni, bilgisayar donanım / teknolojisi teknikeri, çim alan tesisi ve yönetimi teknikeri, makine teknikeri, gençlik lideri, muhasebeci kadrolarına yönelik olarak sürekli işçi alımları gerçekleştirecek. Bu alımlara başvurular 11 Şubat tarihinden itibaren İŞKUR üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Başvurular nasıl yapılacak?

İlana başvurular İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, 11 Şubat 2019 tarihinden itibaren başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Başvuru yapacak adayların, üye profillerinin güncel olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.  Başvurularda mağduriyet yaşanmaması adına, adayların üye profillerindeki bilgilerini mutlaka kontrol etmeleri, hatalar varsa düzeltmeleri ve başvurular öncesinde güncelliğinden emin olmaları gerekmektedir.

Yorumlar (3)
berk 9 ay önce
adres doğru olduğu halde başvuruyu kabul etmiyor, nasıl olacak?
Serpil 9 ay önce
Başvuru ekranına nerden bakabiliyoruz
Ayşe 9 ay önce
Nasıl güncelleme yaparız