Sulama Birliği, Belediye ve Üniversite Bünyesinde Görevlendirmek Üzere En Az İlkokul Mezunu Adaylar Arasından İşçi Alımı Yapılıyor!

İŞKUR resmi web adresi üzerinden yeni ilanlar yayımlandı ve sulama birliği, belediye ile üniversite bünyesine en az ilkokul mezunu işçi alımı yapılacağı duyuruldu. Yayımlanan ilanlara başvuru yapacakların illere göre ikamet şartlarına uygun olması talep edilmektedir. Başvuru yapacakların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor.

Sulama Birliği, Belediye ve Üniversite Bünyesinde Görevlendirmek Üzere En Az İlkokul Mezunu Adaylar Arasından İşçi Alımı Yapılıyor!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kamu iş ilanları ekranı üzerinden kamuya yeni işçi alımı için ilanlar yayımlandı.

Sulama birliği, üniversite ve belediyeler bünyesinde görevlendirmek üzere en az ilkokul mezunu olan kişiler arasından işçi istihdamı gerçekleştirileceği duyuruldu.

Başvurular İŞKUR üzerinden alınacaktır. İŞKUR'a kayıtlı olmayanlar başvuru yapamayacaktır.

İŞ İLANLARI TAM LİSTESİ

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan iş ilanlarının kadroları ve başvuru adresleri alt kısımda yer almaktadır. Detayları bağlantı adresleri üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Su Taşıyıcı  
KARATAŞ SULAMA BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI

İLAN BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Makine Teknolojisi Teknisyeni  
MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI 

İLAN BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Doğalgaz Kalorifer Ateşçisi  
YOZGAT BELEDİYESİ 

İLAN BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Büro İşçisi  
KARAKAPI BELEDİYESİ

İLAN BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Beden İşçisi (Genel)  
BAHÇELİK SULAMA BİRLİĞİ 

İLAN BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Temizlik Görevlisi  
MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI 

İLAN BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Otomotiv Teknolojisi Teknikeri  
MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI

İLAN BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Su Pompası Operatörü  
ALANYA-GAZİPAŞA SULAMA BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI 

İLAN BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Temizlik Görevlisi  
MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI 

İLAN BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

GENEL HUSUSLAR

Türkiye İş Kurumu resmi web adresi üzerinden yayımlanan ilanlara başvuru yapacakların alt kısımda yer alan genel hususlara dikkat etmesi gerekiyor.

Genel hususlar ise şu şekildedir;

1) Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.

2) Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS’ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.

4) EKPSS’ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

5) Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.

6) KPSS/EKPSS’ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

7) Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

8) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.

9) Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, işgücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.

10) Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

11) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.

12) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılır.

13) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Yorumlar (0)