Tarım Bakanlığına 553 Personel Alınacak !

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik kamuya personel alımları hakkında çeşitli açıklamalar yaptı. Faruk Çelik açıklamasında 553 personel alımı yapılacağını belirtti.

Kamu Personeli Alım İlanları 23.11.2016, 19:45 23.11.2016, 20:05
Tarım Bakanlığına 553 Personel Alınacak !
 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik katıldığı bir TV programında önemli açıklamalarda bulundu. Tarım Bakanı Faruk Çelik açıklamalarında Bakanlık bünyesine 553 personel alımı yapılacağını belirtti. 


Faruk Çelik'in Açıklamaları 

Mühendis ve tekniker arkadaşlarıma sesleniyorum. Ben siyasetçi bir adamım ne yapılacaksa söylerim. Bizler söyler ve yaparız. Yapılamıyor ise konuşmanın bir anlamı yok. İnsanların beklentilerini boşa çıkarmak siyasetçinin bir görevi değildir. 


Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Tüm Bakanlıklarda ihraçlar yapılıyor. Bizden de bin iki bin kişi ihraç edildi. Hükümet olarak hiç bir kuruma personel alımı yok. Et ve Süt Kurumuna 153 kişi alımı hakkında onay çıkıyor. Ayrıca Tarım Kredi Kooparatiflerine alacağımız 160 civarında Ziraat Mühendisi var. 400 kişi kadar alımımız var bunların 160'ı Ziraat Mühendisi olacak. 


Genel itibari ile kamuda bir alım yok. Bu Tarım Bakanlığının bir kararı değil hükümetin bir yaklaşımıdır. Bizlerde isteriz kamuya 10 bin mühendisin alınmasını ancak kamuda bir düzen var. Onlar için çalışıyoruz. 


Bakan Faruk Çelik'in Konuşma Videosu
Kamupersoneli.net - ANKARA


Yorumlar (4)
MEHMET ÖZCAN 3 yıl önce
Ziraat teknikeri alımları yok mu 2011de mezun oldum halen işsizim. Maddiyat kötü olduğu için kendi çabalarımlada bişey yapamıyorum. Yaş 31 oldu. Özel sektörde de artık iş bulamıyoruz. Lütfen yardımcı olun.
Türkiyelim 3 yıl önce
Aynen katılıyorum kardeşime 2012 yılında mezun oldum ziraat teknikleri mezunuyum dereceyle bitirdim.ama ne yazıkki bir turlu bir kadroya yerleresemedim bizler devlet dairesinde çalışmaya fazla meraklı değiliz en azından devlet bizleri kendi bünyesinde bizlere iş imkanı sagliyamiyorsa bizlere maddi destek sağlayarak bizlerin elinde tutsun yada başka kurumlarda bizlere iş imkani saglasinlar (polislik)gibi alanlarda,sayın devlet büyüklerimize sesleniyorum bizlere ne olur kulak versinler ve bütün üniversite mezunlarının mağduriyetini gidersinler ve bizlerin ülkemize katkıda bulunmamıza öncülük etsinler.saygilarimla
Dbdjdk 3 yıl önce
Doğru mu bu ya
Nuri 2 yıl önce
2009 da mezun oldum tarım teknikeriyim başvuru yapmadiğim yer kalmadi ama atama falan olmadi ise giremiyorum il bitti ilçelere tek tek gittim ama sonuç değişmedi heryer güçlü bir referans istedi referansınız yoksa özel yerlerde çalışacaksın diyildi peki biz bu üniversiteleri neden okuduk.... benim referansım YÜCE ALLAH başka da kimsem yok....