Tarım Kredi Kooperatifleri Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

Tarım Kredi Kooperatifleri kendisine ait internet sitesi üzerinden yayımladığı bir ilan ile KPSS puan sıralaması esasıyla kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanına dair detaylar haberimizde...

Kamu Personeli Alım İlanları 18.07.2018, 20:11 31.01.2019, 22:57
Tarım Kredi Kooperatifleri Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

Tarım Kredi Kooperatifleri kendisine ait kurumsal internet sayfası üzerinden bir ilan yayımladı. Kurum tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanında Sivas, Trabzon, Erzurum, Malatya ve Şanlıurfa bölge müdürlüklerinde görevlendirmek üzere kamu personeli istihdamı yapılacağı ilan edildi. 

Kamu Personeli Seçme Sınavı puan sıralamasına göre yapılacağı ilan edilen alımlar için detaylar şöyle;

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ KAMU PERSONELİ ALIM İLANI

Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birliği Müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere alım yapılacağı duyurulan ilan metninde yer alan kadro detaylarına göre kurum; Üniversitelerin en az dört yıllık öğretim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi ve Bankacılık gibi bölümleri ile bunların yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ve yabancı ülkelerdeki eşitlerinden birini bitirmiş olan adaylar arasından Kontrolör Yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. 

BAŞVURU KOŞULLARI 

Söz konusu kamu personeli alım ilanına başvuruda bulunacak adaylardan Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından talep edilen başvuru koşullarını siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Askerliğini yapmış veya sınava girdiği tarihte erteletmiş bulunmak, Sağlık durumu bakımından yurdun her tarafına giderek görev yapmaya elverişli olmak, görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmamak,

Kurum bu şartların dışında adaylardan ayrıca bazı özel koşullara da haiz olmalarını istedi. Bu koşullar arasında, ''Karakter veya yaşam biçimi bakımından Kontrolörlük mesleğine alınmasına engel durum olmamak (Bu hususla ilgili araştırma Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından yapılır), Sınav tarihi itibarıyla 30 yaşından büyük olmamak, (18.08.1988 tarihinden sonra doğanlar), Kontrolör Yardımcılığı giriş sınavına en çok ikinci defa katılıyor olmak, 2017 yılı KPSS sonuçlarına göre, KPSS (A) P 48 puan türünden 70 ve üzeri puan almak.'' şartları bulunuyor.

BAŞVURU SÜRECİ

Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birliği Müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere alım yapılacağı ilan edilen pozisyonlara başvuruda bulunacak adayların başvurularını 3 Ağustos tarihine kadar istenilen evraklar ile birlikte Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü veya ilan metninde yer alan Bölge Birliklerine şahsen yapacaklardır. 

Kurum tarafından talep edilen başvuru evrakları; Nüfus cüzdanının tasdikli sureti, Yüksek Öğrenim Diplomasının veya mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği, 2 adet vesikalık fotoğraf, 2017 yılı KPSS sonuç belgesi çıktısı, Mezun olduğu eğitim kurumunun II/ı maddesinde belirtilenler dışında kalması halinde Y.Ö.K. den alınacak denklik belgesi ve Adayın kendisi tarafından e-devlet şifresi ile UYAP'tan, hakkında açılmış dava olup olmadığına dair döküm.

Yorumlar (3)
Meltem 1 yıl önce
Tarım kredi kooperatiflerine ziraat fakültesi mezunlarının en azından Tarım Ekonomisi mezunlarının alınmaması doğru mu
Yarali 1 yıl önce
Alın sonra bı baheneye atın kimsenin ahi kimsede kalmaz ömrümüzü verdik ama kedi gibi kapıya koyulduk
O 1 yıl önce
Reis nasıl kapının önüne koyarlar kadrolu personel değilmişim ki