Tarım Kredi Kooperatifleri Memur Alım İlanına Kimler Başvuru Yapabilir?

Tarım Kredi Kooperatifleri yayımladığı bir ilan ile ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere memur alımı yapacağını duyurmuştu. Kurum tarafından yayımlanan ilana kimler başvuru yapabilecek. Detaylar haberimizde...

Kamu Personeli Alım İlanları 22.07.2018, 23:16 31.01.2019, 22:17
Tarım Kredi Kooperatifleri Memur Alım İlanına Kimler Başvuru Yapabilir?

Tarım Kredi Kooperatifleri kendisine ait internet sitesi üzerinden bir personel alım ilanı yayımladı. 

Kurum tarafından yayımlanan ilanda Sivas, Trabzon, Erzurum, Malatya ve Şanlıurfa bölge müdürlüklerinde görevlendirmek üzere kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Adayların KPSS puan sıralaması esasına göre başvuru yapabilecekleri alım ilanında ise Kontrolör Yardımcısı alımı yapılacağı açıklandı. 

Peki söz konusu personel alım ilanına kimler başvuru yapabilecek? İşte detaylar;

İLANA KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından alım yapılacağı ilan edilen ve 4 farklı bölge müdürlüğünde görevlendirileceği açıklanan Kontrolör Yardımcısı alım ilanına Üniversitelerin en az dört yıllık öğretim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi ve Bankacılık gibi bölümleri ile bunların yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ve yabancı ülkelerdeki eşitlerinden birini bitirmiş adaylar başvuruda bulunabilecek. 

Genel Şartlar

Kurum tarafından talep edilen genel şartlar arasında ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Askerliğini yapmış veya sınava girdiği tarihte erteletmiş bulunmak, Sağlık durumu bakımından yurdun her tarafına giderek görev yapmaya elverişli olmak, görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmamak, koşulları bulunuyor. 

Özel Şartlar

Tarım Kredi Kooperatifleri alım yapacağı pozisyon için ise şu özel şartları adaylardan talep ediyor. Karakter veya yaşam biçimi bakımından Kontrolörlük mesleğine alınmasına engel durum olmamak (Bu hususla ilgili araştırma Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından yapılır), Sınav tarihi itibarıyla 30 yaşından büyük olmamak, (18.08.1988 tarihinden sonra doğanlar), Kontrolör Yardımcılığı giriş sınavına en çok ikinci defa katılıyor olmak,

KPSS Şartı

İlana başvuru yapacak adayların ayrıca 2017 yılı KPSS sonuçlarına göre, KPSS (A) P 48 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmaları isteniyor. 

BAŞVURU SÜRECİ

Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birliği Müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere alım yapılacak olan Kontrolör Yardımcısı alım ilanına başvurular 3 Ağustos tarihine kadar devam edecek. İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını istenilen evraklar ile birlikte kuruma şahsen yapacaklar. 
 

Yorumlar (0)