TBMM Başkanlığı Kamu Personeli Alıyor ! Başvurular Sona Eriyor

TBMM Başkanlığı yayımladığı ilanı ile kendi bünyesinde görevlendirmek üzere KPSS puanı ile kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu kamu personeli alımına başvurular sona eriyor. İlan hakkında tüm detaylar haberimizde...

TBMM Başkanlığı Kamu Personeli Alıyor ! Başvurular Sona Eriyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı günler öncesinde Devlet Personel Başkanlığının ve kendi resmi web adresi üzerinden bir ilanını yayımlamıştı. Yayımlanan ilanda stenograf kadrosu için KPSS puanı ile 40 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. 

BAŞVURULAR SONA ERİYOR

Söz konusu personel alım ilanına başvurular 22 Ocak 2018 tarihinde başladı ve 5 Şubat 2018 tarihinde sona eriyor. İlana başvurular posta yoluyla veya şahsen yapılmayacaktır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını ""https://www.turkiye.gov.tr/tbmm-baskanligi" web adresi üzerinden yapacaklardır.

GENEL ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adayların bazı şartları karşılamaları gerekmektedir. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. 

Bu kapsamda Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı tarafından ilana başvuru yapacak olan adaylarda "657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde yazılı genel şartları taşımak, Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 01.01.2018 tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1988 tarihi ve sonrası doğumlu olmak), Stenograflık görevini yapmasına engel olabilecek hastalığı veya sakatlığı bulunmamak, 2017 yılında (A) grubu kadrolar için yapılan KPSS lisans sınavları sonucunda, KPSS P1, KPSS P2, KPSS P3, KPSS P4, KPSS P18, KPSS P23, KPSS P28, KPSS P29, KPSS P38 ve KPSS P43 puan türlerinin herhangi birinden en az yetmiş puan almış olmak" şartları aranmaktadır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 05:25
YORUM EKLE