TCDD KPSS Şartsız 356 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü (TCDD) tarafından Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) aracılığı ile bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda KPSS şartsız 356 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi.

TCDD KPSS Şartsız 356 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Geçtiğimiz günlerde Devlet personel Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü bünyesindeki işçi personel eksikliğini gidermek için farklı pozisyonlarda personel alımı yapacağını ilan etti.

İlgili ilan sadece duyuru olarak yayımlanmış olup önümüzdeki aylarda Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) tarafından resmi olarak yayımlanarak başvurular başlayacak ve adaylar başvuru şartlarını taşımaları doğrultusunda başvuru yapabileceklerdir.

HANGİ POZİSYONLARDA PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

TCDD ( Devlet Demiryolları ) bünyesindeki işçi personel eksikliğini gidermek için toplamda 356 işçi alacak. Alımlar farklı kadrolara yapılacak olup, 86 Tren Teşkil İşçisi, 42 Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Makinası Operatörü alacak. 188 Demiryolu hattı Bakım Onarımcısı ve 40 Liman Vinç Operatörü ( RTG CE SSG ) olmak üzere 356 sürekli işçi alımı yapılacak.

İLAN HAKKINDA DETAYLAR:

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü ( TCDD ) ilgili duyuruyu yapmış olup başvuru işlemleri henüz başlamamıştır. Başvuru yapacak adayların, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Erkek olmak, 36 yaşından gün almamış olmak, alım yapılacak pozisyona göre belirtilen öğrenim durumu ve bölümden mezun olmaları gerekmektedir. Ayrıca adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmayacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen şartları yerine getirmek zorunda ve bu bağlamda başvurular ilgili işgücü talebinin 09 Nisan 2019 tarihi itibari ile yayımlanmasının ardından en geç 15 Nisan 2019 tarihine kadar başvuru yapılması gerekmektedir.Başvurular Türkiye İş kurumu resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

Yorumlar (2)
Hakan 10 ay önce
TCDD İŞÇİ ALIMI YAPACAĞINA BÜNYESİNDEKİ ÇALISAN TÜCRÜBELİ SİRKET PERSONELLERİ ALMAYI DÜSÜNCE BENCE DAHA İYİSİNİ YAPAR
Hertan 9 ay önce
Yaş şartı 18 den 36 ya kadarmı