THY 2 Bin 600 Personel Alımı Yapacak ! 5 Bin TL Maaşı Var: Başvurular Ne Zaman?

Yapılan açıklamalar kapsamında Türk Hava Yolları'nın 2019 yılı içinde toplam 2 bin 600 personel alımı yapacak. Buna göre THY personel alımları kabin memuru ve pilot kadroları için gerçekleştirilecek. İlan yayımlandığında başvuru yapıp işe alınacak olan personellere en az 5 bin TL maaş verileceği ifade edildi. Peki ilan ne zaman yayımlanacak? Başvurular ne zaman başlayacak? Adayların araştırmaları devam ediyor...

THY 2 Bin 600 Personel Alımı Yapacak ! 5 Bin TL Maaşı Var: Başvurular Ne Zaman?

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi yaptığı açıklamalarında personel alımları hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bilal Ekşi açıklamalarında şirketin filosunu genişletmesine bağlı olarak 2019 yılında bin pilot, bin 600 kabin memuru alınacağını ifade etti.

Bilal Ekşi açıklamalarında THY'ye 2019'da 41 yeni uçak geleceğini ve bazı uçakların filodan çıkacağını ifade ederek filonun genişlemesine bağlı olarak 2019 yılında bin pilot, bin 600 kabin memuru alımı yapılacağını belirtti.

YAPILAN AÇIKLAMALAR

Konu ile ilgili olarak Bilal Ekşi açıklamalarında "Özellikle genç arkadaşlarımız, hem bizim hem de iştiraklerimizin web sitelerini takip edip, kendilerine uyan iş ilanlarına müracaatta bulunsun. Havacılık sektörünün çıtasını gençlerle yükseltelim. Bize hizmet veren firmalar da özellikle İstanbul Havalimanı'nın mekansal büyüklüğüne bağlı olarak daha fazla eleman alıyorlar. İstanbul Havalimanı tüm fazlarıyla tamamlandığında 250 bine yakın personel çalışacak. Biz de doğal büyümemize bağlı olarak eleman alıyoruz. İstanbul Havalimanı'nda daha fazla büyürsek ki en büyük hedefimiz bu, daha fazla personele ihtiyacımız olacak." ifadelerine yer verdi.

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Yapılan açıklamaların ardından adaylar tarafından ilananın ne zaman yayımlanacağı, başvuruların ne zaman başlayacağı ve genel şartların neler olacağı araştırılıyor. Bilal Ekşi açıklamalarında bu sorulara yanıt vermedi. Bu bağlamda ilanın ne zaman yayımlanacağı henüz belli değil ancak THY tarafından yayımlanan ilan kapsamında part time personel alımı yapılacağı ifade edildi. Sayfanın alt kısmındaki ilişkili haber bölümünden part time personel alımı detaylarını inceleyebilirsiniz. 

Yorumlar (1)
Meral 5 ay önce
Başvuru tarihi ne zaman şartlar neler