TİKA Kamu Personeli Alımı İçin Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlan yayımlandı. Yayımlanan ilanda kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilanın tüm detayları haberimizde...

Kamu Personeli Alım İlanları 03.06.2018, 11:49 12.02.2019, 19:07
TİKA Kamu Personeli Alımı İçin Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden bir ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanda 10 adet kamu personeli alımı yapacağı ifade edildi. 

TİKA tarafından Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımlanan ilanda "2018 yılı için de Başkanlığımızca 10 yerli ve yabancı uyruklu sözleşmeli uzman istihdam edilecektir." ifadelerine yer verildi.

BAŞVURU DETAYLARI

TİKA tarafından yayımlanan ilana başvurular 18 Haziran 2018 tarihinde başlayacak ve 22 Haziran 2018 tarihine kadar devam edecektir. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını TİKA İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı GMK Bulvarı No: 140 Anadolu Meydanı Çankaya/ANKARA adresine şahsen veya posta yolu ile yapacaklardır.

GENEL ŞARTLAR

Ayrıca ilana başvuru yapacak olan adayların bazı şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre TİKA tarafından ilana başvuru yapacak olan adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

"İngilizce, Fransızca, Rusça, İspanyolca, Portekizce ve Arapça dillerinden herhangi birinden 2016, 2017 veya 2018 yılı içinde ÖSYM tarafından yapılan ve sonuçları açıklanan Yabancı Dil Sınavı’ndan 1. ve 3. gruptan başvuran adaylar için (C) seviyesinde; 2. ve 4. gruptan başvuran adaylar için (B) seviyesinde puan almış olmak veya Yükseköğretim Kurulu tarafından bu düzeye denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir yabancı dil puanı belgesine sahip olmak veya Başkanlıkça yapılacak yabancı dil sınavında başarılı olmak. (1. ve 3. gruplar için 70 puan; 2. ve 4. gruplar için 80 puan) Bu maddede belirtilen şartlar yabancı uyruklu adaylar için aranmaz. (İspanyolca ve Portekizce dilleri için Başkanlığımızca sınav yapılmayacaktır. Portekizce için ülkemiz ilgili kurumlarından denkliği olan, Portekizce olarak en az 3 yıl eğitim veren lise veya lisans diploması sahibi olan adaylar bu dili biliyor sayılacaktır.)"

Yorumlar (0)