TSE Kamu Personeli Alım İlanı Başvuruları Ne Zaman Sona Erecek?

Türk Standartları Enstitüsü kamu personel alımı yapıyor. Peki söz konusu ilana başvurular ne zaman sona erecek? Haberimizde...

Kamu Personeli Alım İlanları 24.09.2017, 15:18 08.02.2019, 18:03
TSE Kamu Personeli Alım İlanı Başvuruları Ne Zaman Sona Erecek?

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımladığı ilanında kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilan hakkında tüm detayları kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

İLAN DETAYLARI

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) personel alım ilanında 40 personel alımı yapılacağı ifade edildi. Ayrıca personel alımları 12 TSE Uzman Yardımcısı, 2 Avukat, 24 Memur ve 2 Şoför pozisyonunda yapılacak. 

Söz konusu ilana başvurular 18 Eylül 2017 tarihinde başladı ve 2 Ekim 2017 tarihine kadar devam edecektir. TSE personel alım ilanına başvurular kurumun resmi internet sitesinde yer alan başvuru formu doldurulup özgeçmiş, fotoğraf ve mezuniyet belgesi eklenerek elektronik ortamda yapılacak.

TSE personel alımı başvuruları sona erdikten sonra Sözlü sınava girme hakkı kazanan adaylar 09 Ekim 2017 tarihinde Enstitünün resmi internet sitesinde ilan edilecek.

Ayrıca TSE kamu personeli alım ilanında adaylardan bazı şartlara haiz olmaları istenmektedir. Söz konusu ilana 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşıyan, Tabloda belirtilen öğrenim programlarından mezun olan adaylar başvuru yapabileceklerdir. Genel şartlara ve başvuru detaylarına aşağıda paylaştığımız başvuru kılavuzu üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar (0)