TSK Askeri Öğrenci ve Personel EGM Kadın/Erkek Komiser Yardımcısı Alımı Yapıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü yayımladıkları ilanlar ile personel alımlarına devam ediyorlar. Kamupersoneli.net olarak sizlere bu haberimizde Milli Savunma Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan bu iki ilanı derledik.

TSK Askeri Öğrenci ve Personel EGM Kadın/Erkek Komiser Yardımcısı Alımı Yapıyor

Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını anlık olarak aktarıyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımıza askeri personel ve askeri öğrenci alımları ile emniyet personeli alım ilanlarını derledik. MSB ve EGM tarafından yayımlanan söz konusu alım ilanlarına ilişkin detayları siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

TSK ASKERİ PERSONEL VE ASKERİ ÖĞRENCİ ALIM İLANI

MSB tarafından söz konusu alımlara dair farklı ilanlar yayımlandı. Yayımlanan ilanların ilkinde, Kara Kuvvetleri Komutanlığı , Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere sözleşmeli er alımı olacağı duyuruldu. En az ilkokul mezunu olarak yapılacak alımlarda ayrıca adaylardan yaş, askerlik ve sağlık şartlarının karşılanması talep ediliyor. 

Milli Savunma Bakanlığı yayımladığı diğer ilanında ise Milli Savunma Üniversitesi, Deniz Harp Okuluna ara sınıf askeri öğrenci alımı yapılacağı duyuruldu. Bu ilana ise üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarında okuyan öğrencilerin başvuru yapabileceği açıklandı. 

EGM, Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı alım ilanında 500 komiser yardımcısı alımı yapılacağını duyurdu. Kadın ve erkek adayların başvuruda bulunabileceği Komiser Yardımcısı alım ilanına en az dört yıllık lisans seviyesindeki bir yükseköğretim programından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan adaylar başvuruda bulunabilecek. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Milli Savunma Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların ilan metinlerinde yer alan özel şartlara dikkat etmesi gerekiyor. İlan metinlerinde yer alan genel koşulları ise sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. İlan metinlerinde ayrı ayrı belirlenen yaş şartını sağlamak, Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak. Yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması sonucunda şüpheli ya da sakıncalı halleri bulunmamak,  kamu haklarından mahrum olmamak, ilan metinlerinde yer alan eğitim şartını sağlamak, ilan metinlerinde yer alan sağlık şartını sağlamak. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 00:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mrt9
Mrt9 - 7 ay Önce

Aman yarabbi meslekten 500 komiser alinacakmis hemde 50 tane kadin 450 erkek ne kadar fazla disardan komiser almaktan meslektekilere firsat kalmadi