22 Haziran 2018 Cuma 10:43
TÜBİTAK 55 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Sona Eriyor!
Kamu Personeli

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilana göre 55 kamu personeli alımı yapılacağı duyurulmuştu.

Söz konusu kamu personeli alım ilanına başvurular ne zaman yapılacak? Başvuruda aranan genel şartlar neler? İşte detaylar.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

TÜBİTAK tarafından yayımlanan ilana başvurular 22 Haziran 2018 tarihinde bugün sona erecek. Söz konusu kamu personeli alımı için yayımlanan ilana başvurular 4 Haziran 2018 tarihinde alınmaya başlamıştı.

Alım yapılacak olan kadrolar ise;

50 adet Sınai Mülkiyet Danışmanı ve 5 adet Sınai Mülkiyet Yazılım Danışmanı olarak açıklanmıştı.

Başvuruların yanı sıra TÜBİTAK tarafından yayımlanan ilanda mülakata katılacaklar, tarihi ve yeri daha sonra duyurulacağı belirtildi.

BAŞVURLAR NEREYE?

Yayımlanan ilana yapılacak olan başvuruların; TÜBİTAK'ın resmi web adresi aracılığı ile (http://www.turkpatent.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak ilan ile istenen belgeleri tam ve eksiksiz olarak pdf formatında turksmd@turkpatent.gov.tr adresine göndermeleri sayesinde gerçekleştirebilineceğine yer verildi.

YAYIMLANAN İLANA YÖNELİK TALEP EDİLEN GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

TÜBİTAK tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilana başvuru yapacak adaylardan talep edilen genel başvuru şartları ise;

"* Üniversitelerin aşağıda ilan edilen bölümlerinden mezun olmak.

* Sınai Mülkiyet Danışmanı kadrosu için iyi derecede İngilizce bilmek. (en az TOEFL-IBT 70,TOEFL-CBT 193, TOEFL-PBT 523, YDS 70, IELTS 6, FCE B, CAE C, CPE C belgelendirmek )

* Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak veya tecilli olmak.

* 35 yaşını aşmamış olmak.

* Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak,

* Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.

(Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.)

* Yurtiçi ve yurtdışı seyahat konusunda bir engeli bulunmamak." olarak duyurulmuştu.

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 12.02.2019 20:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.